Osijek je bio na rubu ispadanja jer je do 84. minute gubio 0-1. Pogodak za Slavoniju, člana četvrtog ranga hrvatskog nogometa, postigao je Tvrtko Janković u 62. minuti. U samoj završnici je Osijek napravio preokret zabivši dva gola u dvije minute. Prvo  je Filip Živković izjednačio u 84. minuti, dok je Marko Soldo samo minutu kasnije zabio za 2-1.

Prvu veliku priliku na susretu Osijek je imao u 10. minuti kada je Jakupović pogodio okvir vrata. Četiri minute kasnije zatresla se domaća mreža. Strijelac je bio Jelenić, ali je pogodak poništen zbog prethodnog zaleđa.

Razlika u kvaliteti je bila vidljiva, ali isto tako se Slavonija odlično branila te je sve do kraja prvog poluvremena spriječila Osječane u kvalitetnim naletima. Tek u 41. minuti Osijek je imao novu odličnu šansu, ali je tada Pušić iz blizine bio potpuno neprecizan.

Na startu drugog poluvremena nova šansa za Osijek, ali i tada su gosti ostali bez vodstva. Jakupović je pucao iz blizine, ali je na mjestu bio vratar Slavonije Petković. Imali su tada šanse Omerović i Hernani, a potom je uslijedio šok na drugoj strani u 62. minuti.

Martinović je probio lijevu stranu, ubacio u šesnaesterac gdje je Janković uklizao i pogodio za veliko slavlje domaćih navijača i 1-0 Slavonije. Tek po primljenom pogotku Osijek je na pravi način pritisnuo suparnika. U 66. minuti je sve sam napravio Hernani, ali je naciljao gredu. Uslijedili su udarci Pušića i Solde iz dobrih situacija, ali i te nalete je Slavonija izdržala, kao i šansu iz 76. minute. Omerović je išao sam na domaćeg vratara, ali kao pobjednik je i iz tog duela izašao Ivan Petković.

Sve do 84. minute Slavonija je vodila, a onda je za manje od 100 sekundi uslijedio potpuni preokret. Prvo je u 84. minuti izjednačio Filip Živković koji je nakon kornera dočekao loptu na drugoj vratnici i glavom pogodio za 1-1. U idućem napadu pucao je iskosa Marko Soldo i precizno naciljao suprotni kut za 2-1 i ipak slavlje velikog favorita iz Osijeka.

U nastavku utorka ogled osmine finala će odigrati Bednja i Rijeka. Premda je Bednja nominalno domaćin utakmica će se odigrati na Rujevici. Stadion Bednje ne ispunjava kriterije za održavanje ovog ranga natjecanja pa je dogovor postignut da se susret preseli na stadion riječkog prvoligaša.

Dvije utakmice su na rasporedu 30. listopada, a sastaju se Mladost Ždralovi – Hajduk i Rudeš – Istra 1961. Ostali raspored osmine finala je sljedeći: Varaždin – Gorica (14. studenoga), Šibenik – Slaven Belupo (16. studenoga), Bjelovar – Dinamo (20. studenoga) i Dugopolje – Lokomotiva (27. studenoga).