Bojan Bogdanović (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

HRVATSKI KOŠARKAŠI ODLIČNI: Bogdanović najbolji strijelac, dok je Ivica Zubac upisao double-double

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je sinoć najbolji strijelac u porazu svojih Detroit Pistonsa, dok je Ivica Zubac upisao double-double u porazu svojih LA Clippersa.

Pistonse Bojana Bogdanovića su na svom terenu sa 120-99 porazili Washington Wizardsi, a hrvatski je reprezentativac u 29:18 minuta na terenu zabio 25 koševa (šut iz igre 8/13, trice 4/7), pridodavši tome tri skoka i jednu asistenciju.

Washington su predvodili Kyle Kuzma sa 25 i Kristaps Porzingis sa 20 ubačaja. Ovo je bila treća pobjeda u četiri utakmice za Wizardse, dok je Detroit ostao na jednoj pobjedi od početka sezone i upisao treći poraz.

Wizardsi su imali prednost od 17 koševa u trećoj četvrtini i dvoznamenkastu prednost su zadržali veći dio zadnje četvrtine.

LA Clippersi su također poraženi na gostovanju, bolji od njih su sa 108-94 bili Oklahoma City Thunder, a Zubac je u porazu svoje momčadi upisao double-double sa 10 poena (šut iz igre 5/9, trice 0/1) i 14 skokova. Tome je dodao i dvije asistencije i sedam blokada.

Najbolji strijelac poražene momčadi bio je Luke Kennard koji je utakmicu završio sa 15 koševa.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi, kojoj je ova prva pobjeda ove sezone, bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 33 koša. Tre Mann je ubacio 25 koševa.

Utakmicu je odlučila treća četvrtina u kojoj je Oklahoma napravila seriju 21-0, a stečenu prednost nije ispustila do kraja susreta.

Phoenix Suns su kod kuće s visokih 134-105 svladali aktualne prvake Golden State Warriorse. Devin Booker je bio sa 34 koša najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a dvoznamenkasti učinak su upisali i Mikal Bridges (17 koševa), Jock Landale (17), Ayton (16) i Paul (16).

Klay Thompson je zaradio prvo isključenje u karijeri. Prvu tehničku je zaradio u trećoj četvrtini zbog svađe s Bookerom, a onda i drugu jer se nastavio prepirati s igračima Phoenixa zbog čega je isključen prvi put u 796 NBA utakmica odigranih u regularnom dijelu sezone i u postsezoni. Tehničku su dobili i trener Golden Statea Steve Kerr i Draymond Green. Stephen Curry je predvodio Warriorse sa 21 ubačajem.

Dario Šarić nije konkurirao za sastav Phoenixa za ovu utakmicu.

I u zadnjoj utakmici odigranoj sinoć New Orleans Pelicans su kod kuće sa 113-111 pobijedili Dallas Maverickse iako su igrali bez svoja dva najbolja igrača Ziona Williamsa i Brandona Ingrama. Do pobjede ih je predvodio Trey Murphy III zabivši 22 koša. Naji Marshall je dodao 15 koševa, a CJ McCollum 14 za Pelicanse.

Kod Dallasa Luka Dončić je bio najbolji pojedinac sa 37 poena i 11 skokova, ali je promašio tricu na zvuk sirene za kraj koja je mogla donijeti pobjedu Mavericksima.