komusina
KK Komušina / Foto: Jan Rupčić

HRVATSKI KLUB U ISELJENIŠTVU OSTVARIO POVIJESNI USPJEH: Komušina osvojila prvenstvo Regionallige

Za zadnju domaću utakmicu je sve bilo pripremljeno za moguće osvajanje prvenstvo i ulazak u veći rang.

Piše: Jan Rupčić
Pred rekordnim brojem od 800 gledatelja na jednoj od Komušanskih utakmica i vrlo glasnom i užarenom atmosferom, Haiterbach je nakon duge borbe svladao protivnika iz Crailsheima i ludo slavlje je krenulo.

U početnim minutama se osjetila nervoza u redovima domaćina. Nakon četiri minute Haiterbach je uspio samo jedan koš dat. 2:5 je bio rezultat.

U obrani su djelovali moćno i spremno i namučili najjači napadački Team Regionallige koji redovito prelazi 100 koševa na utakmicama.

Luka Banožić probija led u napadu te nakon njega Mijo Babić gađa sa zvukom sirene iz daljine od 10 metara za 17:9 vodstvo. Publika se digla na noge. U istom ritmu najbolji strijelac Herdie Lawrence povećava na 22:11. Vjerojatno pod utjecajem atmosfere i publike ali naravno i vrlo dobre obrane Komušine gosti dolaze u drugoj četvrtini bolje u utakmicu.

Najbolji strijelac lige Ljubo Popović sam sa 14 koševa predvodi napad gostiju. Komušina gubi napadački ritam I propušta vodstvo koje su stekli i sa minimalnim 33:35 zaostatkom ide u svlačionicu.

Nakon lošije druge četvrtine Komušanci praćeni publikom dižu ritam utakmice. I ako gosti dolaze do 37:41, Herdie Lawrence i Jonathan Babitsch uzvraćaju na 43:41. Utakmica je u egalu, i rezultatsko vodstvo mijenja strane.

Nakon 46:41 gosti ponovno sa 46:47 dolaze u vodstvo. Crailsheim je prošlog tjedna ispao iz borbe za prvenstvo i opušteno igra, a Komušina ima pritisak ali i podršku od 800 gledatelja.

Mladi Deni Cuković hladnokrvno pogađa tricu za 51:47. U zadnju četvrtinu se ulazi sa tijesnih 52:50. Herdie Lawrence gađa za 56:50 ali i trica gostiju ulazi. 56:53 pokazuje semafor.

Ritam utakmice je sve jači pogotovo obrana Komušine na limitu. Borba za svaku loptu. Prvo iskusni Samba Thiam te neumorni Luka Banožić iz distance za 63:53. Na tribini veliko slavlje I pjesma. Ima li gostujuća momčad snage uzvratiti. Te minute su ključ utakmice. Komušanci su dobili sigurnost ali i krila. Dvije ukradene lopte završava Herdie Lawrence za 71:54. Cijela dvorana na nogama, jer Komušinu dijele samo minute od najvećeg uspjeha u povijesti. Gosti smanjuju na 71:58, ali Haiterbach dominantno i pametno izigrava napade.

Najbolji strijelac Herdie Lawrence stavlja točku na I, i pogađa za završni 74:60.

Nakon zvuka sirene kreće veliko slavlje u Kuckuckshali. Nakon 11 godina u Regionalligi Baden-Württemberg Komušina Haiterbach osvaja prvenstvo dva kola prija završetka sezone I zasluženo ulazi u veći rang.

komusina

Nemam riječi. Ova utakmica je slika naše sezone. Imali smo toliku želju danas osvojiti prvenstvo kao da nam je posljednja šansa. Zadnji atom snage su danas dali. Dugo je bilo neizvjesno ali uvijek smo vjerovali u pobjedu. Sada prevladava samo radost. Radost za moj Team ali i čitav klub. Toliko ljudi dobrovoljno daju sebe cijeloga za ovaj klub. Hvala im, kaže mladi trener Mario Marić, koji piše posebnu priču. Kao igrač počeo u najnižoj ligi s Komušinom. Slavio dva ulaska kao igrač i sada uknjižava treću titulu kao trener, i ako su prve dvije bile kao trener-igrač ali tek mu je 42 godine. Na tribinama puno puno sretnih lica ali naravno I suza radosnica.