NAB igrači Bojan Bogdanović i Ivica Zubac u hrvatskim dresovima (desno) u hrvatskim dresovima (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

HRVATSKI IGRAČI U NBA: Bogdanović i Zubac ubacili po 18 koševa, Šarić upisao 13 skokova

LA Clippersi Ivice Zubca sinoć su upisali petu uzastopnu pobjedu svladavši u gostima Atlanta Hawkse sa 120-113, a hrvatski je košarkaš zabio 18 koševa (šut iz igre 6/9) i dodao šest skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu  i dvije blokade u 36:35 minuta na terenu.

Kawhi Leonard i Paul George zajedno su postigli 55 koševa predvodeći Clipperse, od čega je Leonard ubacio 32 poena uz osam skokova i četiri asistencije, a George je zabio 23 koša uz sedam skokova i šest asistencija. Clippersima je ovo 28 pobjeda od početka, a imaju i 24 poraza, dok je Atlanta na omjeru 25-25.

Atlantu su predvodili Trae Young s 31 košem i deset asistencija, John Collins je dodao 16 koševa, a Dejounte Murray 15 koševa i osam asistencija.

Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića su poraženi kod kuće, sa 117-114 su ih svladali Houston Rockets. Bogdanović je odigrao 37:07 minuta i zabio 18 koševa (šut iz igre 6/17, trice 1/6) uz dva skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Alex Bursk je bio njegov najučinkovitiji suigrač sa 21 poenom. Detroit je sada na 13 pobjeda i 38 poraza, a Houston na 12-38.

Pobjedničku momčad predvodio je Eric Gordon sa 24 koša.

Phoenix Suns Darija Šarića su sa 128-118 poslije produžetaka u gostima svladali domaće San Antonio Spurse.

Chris Paul je skupio 31 poen i 11 asistencija, a Mikal Bridges dodao je 25 poena, od čega osam u produžecima za petu pobjedu Phoenixa u šest zadnjih utakmica. Šarić je odigrao 23:03 minuta i lošu šutersku večer u kojoj je ubacio samo dva poena nadoknadio je sa 13 skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom.

DeAndre Ayton dodao je 23 koša za Sunse, a Cameron Johnson 15. Keldon Johnson ubacio je 34 poena za San Antonio, a Jeremy Sochan postigao je rekord karijere 30. Spursi su izgubili pet uzastopnih utakmica i deset od zadnjih 11.

Phoenix sada ima omjer pobjeda i poraza 26-25, a Spursi 14-36.

Chris Paul racked up 31 points and 11 assists and Mikal Bridges added 25 points, eight of them in overtime, as Phoenix outlasted host San Antonio for its fifth win in six games.