Danijel Koturić i Mato Đukić strijelci za Croatiju (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

HRVATSKI DERBI U FRANKFURTU: Posavina savladala Croatiju rezultatom 3:1, utakmica odlučena u posljednjih 5 minute igre

U tvrdoj i izjednačenoj igri, Posavina je bila uspješnija u završnici utakmice i osvojila važna tri boda u borbi za ostanak u Kreisoberligi Frankfurta.

FC Posavina – FC Croatia 3:1 (1:0)

Više od 120 gledatelja došlo je u nedjelju vidjeti lokalni hrvatski derbi u kojem su bodovi bili potrebni objema hrvatskim momčadim koje se nalaze u zoni ispadanja.

Croatija je u prvom poluvremenu imala više od igre, ali bez konkretne završnice. Nastavak utakmice donio je preokret u igri domaćina koji u 75. minuti pogotkom Mate Đukića dolaze u vodstvo od 1:0.

Igrači Croatije se ne predaju i Ante Štrljić u 80. minuti iz slobodnog udarca sa oko 30 metara izjednačava rezultat na 1:1.

Obrana Croatije u posljednjih pet minuta utakmice dva puta fatalno griješi što domaćini preko

Ante Arlovića u 86. minuti i Danijela Koturića u 87. minuti iskorištavaju prigode za nova dva pogotka koja osiguravaju 3:1 pobjedu Posavine.

Sastav Posavine: Marković, Pejić, Đivković, , Dolić, Čančarević, Đukić, Arlović, Piljić, Koturić, Petrašević, Udovičić. Još su igrali: Vuković, Vorgić, Spaleta

Sastav Croatije: Nikola Jurić, Bešlić, Budimir, Gavran, Josip Jurić, Lakic, Marco Nauber, Ćorić Štrjić, Mandurić, Propadalo. Još su igrali: Zvoko, Bonanno i Harchaoui

S nova 3 boda Posavina je ostala na pretposljednjem mjestu, ali se sa 23 boda približila koloni od 6 klubova koji se bore za opstanak. Gubitkom utakmice Croatije je pala na 13. mjesto na ljestvici od 17 klubova u KOL Frankfurt i ima 6 bodova više od Posavine Frankfurt

Pobjeda druge momčadi Croatije

TSG 51 II – FC Croatia II 3:4 (2:1)

Druga momčad Croatije Frankfurt je nastavila sa dobrim igrama i pobjedama. Ovaj put u gostima je pobjeđena momčad TSG-a koja je tri puta bila u vodstvu, ali je na kraju morala priznati poraz od Croatije II.

Sastav Croatije II: Novokmet, Klišanin, Marin Ladan, Leonard Braćić, Amanadidis, Harchaoui, Bonanno, Marcel Ladan, Jeličić, Puljić, Periša. U igru je ulazio Ivanković.  Strijelci za Croatije: Bonnano, Harchaoui, Bračić i Marcel Ladan.

Iduće kolo se igra u nedjelju, 16.4.2023. Druga momčad Croatije igra protiv momčadi Union Niederrad lll u 13 sati na svom igralištu u Heddernheim. Prva momčad Croatije igra u gostima protiv momčadi Union Niederrad u 18 sati. Adresa igrališta u Niederradu je: Heinrich-Seliger-Straße 7, 60528 Frankfurt am Main.