Hrvatski borci osvojili 10 medalja na WFMC prvenstvu

Protekli vikend u Hagenu održano je svjetsko, World Fightsport & Martial Arts Championship, prvenstvo WFMC federacije na kojem su odmjerili snage 595 boraca iz 40 zemalja u disciplinama kao point fight, light fight, MMA, K1 i grappling.

Na turniru je nastupila i hrvatska reperezentacija za WFMC federaciju sa 6 boraca koji su osvojili 10 medalja. Predsjednik WFMC-a za hrvatsku Tomislav Đaković poslao je borce iz Vinkovaca iz borilačke škole MMA Valens koje je vodio trener Ilija Zirdum . Branko Vinčić je u MMA kategoriji osvojio bronačanu medalju kao i njegov klubski kolega Kristijan Čuljak. U K1 uspješan je bio Nebojša Vinčić koji je također osvojio broncu, a nastupio je još i Nikola Davidović u istom natjecanju.
Veliki uspjeh ostvario je Rene Kaliman iz borilačke škole Savate klub (SK) Reful iz Crikvenice okrunivši se zlatom u ITF Taekwon-do do 35 kilograma te u istoj kategoriji do 40 kilograma osvojio je srebro. Još 2 srebra osvojio je Rene u borbama Point fighting do 35 kg i Lightcontactu.
Dva zlata u kategoriji ITF Taekwon-Do i Lightcontactu te jednu broncu u Semicontactu ponio je sa sobom Leonardo Lovrić iz Slavonskog Broda član borilačkog kluba Tomislav GYM. Njih je vodio trener Boris Kaliman, a zanimljivo je bilo finale u Lightcontactu do 35 kilograma gdje su se plasirala oba hrvatska borca Rene i Leonardo.

Hrvatski borci su osim medalja sa sobom odnijeli jedno lijepo iskustvo sa jako dobro organiziranog turnira te osjetili gostoprimstvo kod hrvatskih iseljenika u Hagenu. Hrvatski nogometni klub Croatia iz Hagena te ugostitelji Mirko Zelić i Stipe Beljan dali su potporu hrvatskim borcima, a oni su im to uzvratili na najbolji način, osvajanjem medalja.