Hrvatska U21 odigrala neodlučeno sa Šveđanima u Koprivnici

Kvalifikacije U21: Hrvatska – Švedska 1-1 (0:0)

Napadac U21 reprezentacije Hrvatske Foto HinaMlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti u kvalifikacijskom je susretu za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Poljskoj u Koprivnici protiv Švedske odigrala 1-1 (0-0).

Švedska je povela u 57. minuti golom Pawela Cibickog, a na konačnih 1-1 poravnao je Stipe Perica u 78. minuti nakon odličnog prodora Marka Roga.

Hrvatska je zadržala prvo mjesto na ljestvici sa 19 bodova, dva više uz utakmicu više od druge Švedske, te tri više uz također utakmicu više od treće Španjolske.

Naši mladi nogometaši do kraja kvalifikacija odigrat će još dvije utakmice, prvu već u ponedjeljak na gostovanju kod Gruzije, a posljednju, vjerojatno ključnu za plasman na EP 10. listopada u Trelleborgu protiv Švedske.

Plasman na EP izborit će svih devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane u dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta.