Hrvatska teniska reprezentacija nakon pobjede protiv Kazahstana/ Foto:Hina

Hrvatska teniska reprezentacija traži domaćinstvo za polufinale protiv SAD-a

Nakon pobjede protiv Kazahstana od  3-1 u četvrtfinalu Svjetske skupine Davis Cupa Hrvatski teniski savez kreće u pripremu polufinalnog susreta  protiv SAD-a kojem će, od  14. do 16. rujna, Hrvatska također biti domaćin.  

“U javnosti se već nagađa o potencijalnim domaćinima tog izuzetno atraktivnog susreta, i u sportskom i u promidžbenom smislu, no s konkretnijim informacijama HTS će moći izići tek nakon odluke igrača žele li igrati na otvorenom ili u dvorani”, stoji u priopćenju HTS-a  u kojem se ističe da je službeni rok za prijavu mjesta domaćinstva 30. travnja.

Prema pravilima Davis Cupa u polufinalu treba biti mjesta za najmanje osam tisuća gledatelja, osim ako Međunarodni teniski savez (ITF) ne dopusti odstupanje.

Bit će to peti susret ovih dviju reprezentacija u Davis Cupu, a trenutni omjer je 4-0 za Hrvatsku.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica