Hrvatska pred 15 tisuća gledatelja u Osijeku pobjednički počela pripreme za Euro

Hrvatska je pobjedom nad Izraelom (2:0) pred 15 tisuća gledatelja u osječkom Gradskom vrtu počela pripreme za Europsko prvenstvo koje će se ovog ljeta igrati u Francuskoj.

Na lošem i blatnjavom igralištu pitanje pobjednika riješeno je do 34. minute. Prvo je  u 4. minuti zabio Ivan Perišić, a potom u 34. i njegov suigrač iz Intera Marcelo Brozović.

Kao što je i najavljivao, izbornik Ante Čačić postavio je našu momčad u u 3-5-2 sustavu igre, a zabrinuti ga je mogla tek ozljeda kapetana Darija Srne nakon neugodnog starta gostujućeg stopera u 40. minuti.

Gradski vrt dosad je bio sretan kockastima pa su u deset nastupa zabilježili osam pobjeda i dva neodlučena ishoda. Deset puta se Hrvatska sučelila Izraelu te pritom devet puta pobijedila dok je neriješeno (3:3) bilo 2005. u Izraelu.