U subotu rukometni klasik Hrvatska - Njemačka / Foto Hina

HRVATSKA NEMOĆNA 28:21 Nijemcima je ova utakmica izgledala kao lagani trening

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je susret zadnjeg kola C skupine od Njemačke s 21-28 (9-13) te će u nedjelju u Montpellieru u osmini finala igrati s Egiptom.

Izabranici Željka Babića izgubili su izravni dvoboj za prvo mjesto skupine od europskih prvaka Nijemaca, koji su se pokazali prejaki, uz lošu igru Hrvatske u napadu. Unatoč odličnom početku utakmice i vodstvu 3-1, Hrvatska u narednih jedanaest minuta ostaje bez postignutoga gola, a Nijemci serijom od 6-0 dolaze do vodstva od 7-3, koje su uspješno čuvali dokraja utakmice. Hrvatski rukometaši su se u 52. minuti približili na dva razlike (20-22), no nije bilo snage za preokret – štoviše, Nijemci su u samoj završnici došli do velikih sedam razlike.

Kod Hrvatske su Luka Stepančić i Manuel Štrlek dali po pet golova, Tin Kontrec četiri, dok je najbolji hrvatski igrač Domagoj Duvnjak na ovoj utakmici igrao samo u fazi obrane i nije se upisao u strijelce. Njemačku su predvodili Patrick Wiencek (6) i Kai Hefner (5), dok je odličan bio vratar Andreas Wolff bio sjajan s 16 obrana.

Hrvatsku u nedjelju u 20.45 sati u osmini finala čeka put u Montpellier i dvoboj s Egiptom, koji je danas izgubio od Švedske s 26-33, dok Njemačka igra u Parizu s Katarom u 18 sati.