Hrvatska nadigrala BiH, u osmini finala protiv Brazila

Croatia v Iran - 24th Men's Handball World ChampionshipHrvatski rukometaši sa stopostonim učinkom okončali su nastup u skupini B na Svjetskom prvenstvu pobijedivši Bosnu i Hercegovinu 28:21 i u osmini finala igrat će protiv Brazila. Budući da utakmica nije bila od rezultatskog značaja za niti jednu od reprezentacija, Slavko Goluža imao je luksuz poslati na teren igrače koji dosad nisu imali preveliku minutažu. I “rezerve” nisu razočarale, dapače, nadigrali su Bosnu i Hercegovinu predvođeni Igorom Karačićem.

Hrvatska je odlično krenula u utakmicu s igračima koji dosad nisu imali previše prilike. Slišković i Stepančić dobro su otvorili susret, Bosna i Hercegovina nije imala previše rješenja u napadu, osim ponekog uspješnog dodavanja na crtu. Ninčević i Karačić donijeli su četiri gola prednosti (7:3), a Jakov Gojun brzo je zaradio dva isključenja.

Hrvatska je koristila svaku proliku, Karačić i Brozović realizirali su kontru za 14:7, Ninčević je sa sedam metara donio deset golova prednosti (17:7). Bosna i Hercegovina je u drugom dijelu prvog poluvremena postigla tri gola. Izabranici Slavka Goluže na poluvrijeme su otišli sa devet golova prednosti.

Ništa se previše nije promijenilo na otvaranju drugog poluvremena. Bosna i Hercegovina je u jednom trenutku ostala s dva igrača manje, a Ovčina je u 40. minuti zaradio izravni crveni karton zbog teškog prekršaja. Šlišković je prošao prema golu, a Ovčina ga je povukao s leđa. Francuski suci nisu previše dvojili.

Utakmica se polako razvodnila u drugom dijelu, obje reprezentzacije igrale su u sličnom ritmu kao i u prvom dijelu.  U 49. minuti Hrvatska je drugi put na utakmici otišla na deset golova prednosti (25:15), a Slišković je ubrzo donio i plus 11 (27:16). Filip Ivić u tom periodu imao je nekoliko odličnih obrana. Bosna i Hercegovina uspjela je u završnim minutama ublažiti poraz serijom 5:0, piše hrvatskareprezentacija.hr.