Na fotografiji Karlo Špeljak / Foto: Hina

HRVATSKA LIGA: Pobjeda Šibenika i bijeg s dna ljestvice

U prvom susretu 31. kola HNL-a nogometaši Šibenika su pred svojim navijačima svladali Slaven Belupo 3-1 (2-0) čime su opet dno ljestvice prepustili Gorici.

Junak šibenske pobjede, tek pete prvenstvene ove sezone, bio je Karlo Špeljak koji je krajem prvog poluvremena, u 41. i 45. minuti, postigao dva pogotka za 2-0 Šibenika. Špeljak je bio i asistent Harukiju Araiju koji je u 66. pogodio za 3-0, dok je počasni pogodak za goste dao Arb Manaj u 73. minuti.

Šibeniku je ova utakmica bila iznimno važna da zaustavi negativan niz zbog kojeg je ispustio veliku prednost u odnosu na Goricu i odmakne se, barem minimalno, od posljednjeg mjesta koje vodi u drugoligaško društvo.

Tako su se Šibenčani od starta postavili te su bili daleko bolja momčad na terenu. U 18. i 19. minuti dvije je odlične šanse za domaćina imao Dolček, ali nije pogodio cilj, s tim da je u prvom pokušaju pogodio suparnički okvir vrata.

Nedugo nakon toga opet se uzdrmao okvir vrata Slaven Belupa, u 25. minuti to je mjesto pogodio Špeljak. Potom je svaka momčad imala po jednu dobru situaciju, a Šibenik je gosta iz Koprivnice slomio s dva pogotka na kraju prvog poluvremena.

U oba slučaja su to bile vrlo lijepe akcije, u 41. i 45. minuti, oba puta je strijelac bio Špeljak, a posebno treba naglasiti drugi pogodak kada je Špeljak žestoko potegnuo i mrežu pogodio volej udarcem.

Slaven Belupo je angažiranje odigrao drugo poluvrijeme, no opet su Šibenčani prvi imali prave prilike. Japanac Arai je u 58. minuti pogodio gredu iz slobodnog udarca, a isti je igrač u 66. minuti, nakon asistencije Špeljaka, pogodio za 3-0 Šibenika čime se domaćinu širom otvorio put prema tri boda.

Do kraja su gosti postigli počasni pogodak, strijelac je bio Manaj u 73. minuti, nakon čega je domaćin mirno priveo ogled kraju. Uz utakmicu više Šibenik ima bod više od Gorice, dok je Slaven Belupo ostao na četvrtom mjestu i ima bod manje od trećeplasirane Rijeke.

U srijedu se igraju tri utakmice ovog kola, a sastaju se Osijek – Istra 1961 (15 sati), Dinamo – Varaždin (17.05 sati) i Gorica – Hajduk (19.10 sati). Kolo završava u četvrtak susretom Rijeke i Lokomotive (18 sati).