Hrvatska jednom nogom u četvrtfinalu: Kada se dogodi dvaput onda nije slučajno!

Opet je Capar pogotkom u posljednjim trenucima donio bod Hrvatskoj

futsal1Rečenicu iz naslova izrekao je Mato Stanković izbornik Hrvatske futsal reprezentacije koja je neriješenim rezultatom u 2. kolu protiv Češke (3:3) stigla na korak do četvrtfinala te čeka ishod utakmice posljednjeg kola između Španjolske i Češke. Hrvatskoj za prolaz dalje odgovara pobjeda bilo koje momčadi te neodlučen ishod s rezultatom manjim od 3:3.

– Česi su odlična ekipa, odmorniji su, bolje rangirani na Uefinoj listi, uvijek na europskim prvenstvima i bilo je za očekivati tešku utakmicu. Mislim da smo u određenim dijelovima pokazali da smo bolji, na kraju nas je možda sreća poljubila – iako kada vam se dogodi dva puta, više to nije samo sreća – kazao je izbornik Stanković nakon utakmice koja je imala identičan završetak i rezultat kao ona u prvom kolu sa Španjolskom.

Naime, ponovno se u posljednjim minutama odvijala prava drama. Iako je vodila 2:1, Hrvatska je u posljednje tri morala dostizati prednost Češke (3:2). I opet je Capar postigao odlučujući pogodak (u 39. minuti) koji bi Hrvatskoj mogao donijeti četvrtfinale i utakmicu protiv momčadi iz skupine C (Azerbajdžan i Slovenija po 3 boda, Italija 0). (ha)

>>Do boda sa euro-prvakom Španjolskom: Hrvatska senzacija na početku EP-a!