Hrvatska izgubila od Turske, Čačić promašio s izmjenama

U kvalifikacijskoj utakmici za SP u Rusiji, Hrvatska je večeras u Esikšehiru izgubila od Turske rezultatom 1:0. Jedini zgoditak pao je u 75. minuti, strijelac je bio Tosun. Prethodno je Subašić loše reagirao i odbio loptu na nogu turskog napadača kojeg Domagoj Vida nije stigao blokirati.

Hrvatski izbornik Čačić u drugom poluvremenu pogriješio je s izmjenama. Najprije je u 61. minuti mijenjao Kalinića s neoporavljenim Mandžukiće, potom u 71. minuti solidnog Kovačića je zamjenio s Kramarićem da bi u 86. minuti, kad je već bilo kasno, zamjenio Vrsaljka Čopom.

Hrvatska je u prvom poluvremenu bila bolja momčad i propustila je nekoliko izglednih prilika, od kojih je najbolja bila ona Matea Kovačića i Ivana Perišića. Čak smo imali i stativu u 9. minuti koju je pogodio obrambeni turski igrač koji je igrao i rukom ali sudac to nije vidio.

U drugom poluvremenu Hrvatska je opet dobro počela. Mogao  je Perišić puno bolje reagirati u 58. minutia ali rezultat je ostao 0:0.

Kad je Čačić krenuo s izmjenama sve je krenulo u krivo. Turska je u 75. minuti iskoristila jedan kontranapad u kojem je nakon udarca Ozjakupa Subašić kratko odbio loptu na koju je natrčao Tosun i poslao je u mrežu.

Nakon utakmice Čačić je u izjavi za HTV kazao kako nije sretan rezultatom:

-Momčad je pokazala htijenje i trku. Dominirali smo, imali smo nekoliko prilika, ali ih nismo realizirali. Nedostajalo je malo mirnoće u završnici,” kazao je Čačić dodajući:

-I dalje smo prvi u skupini. Moramo dignuti glavu, ništa još nije izgubljeno. Ovisimo sami o sebi. Imamo najbolju gol razliku, igramo doma s Finskom i i naša igra mi daje za pravo da sam optimist.”

Nakon osam kola na ljestvici skupine I vodi Hrvatska sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Island. Treća Turska i četvrta Ukrajina imaju po 14 bodova. Petoplasirana Finska ima sedam, a posljednje Kosovo jedan bod.

Kvalifikacije završavaju u listopadu s posljednja dva kola. Hrvatska će 6. listopada ugostiti Finsku, a tri dana kasnije će u posljednjem kolu gostovati u Kijevu protiv Ukrajine.