Odbojkaška lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

HRVATICE PORAŽENE U NJEMAČKOJ: Nisu uspjele izboriti mjesto u finalu CEV kupa

Odbojkašice Mladosti nisu uspjele izboriti mjesto u finalu CEV kupa, jer su nakon zagrebačkog poraza 1-3 od njemačkog Stuttgarta hrvatske predstavnice poražene i u uzvratu sa 0-3 (16-25, 13-25, 10-25) za 71 minutu.

Jednostavno, nije išlo, odbojkašice Mladosti naišle su na kvalitetnije suparnice, naišle su u uzvratu polufinala Kupa CEV na puno jače protivnice, na daleko skuplju internacionalnu ekipu iz Stuttgarta, a u konačnici izgleda i motiviraniju.

No, to je bilo nekako i za očekivati nakon prvog susreta prošli tjedan u Zagrebu, i svega viđenoga u toj utakmici, mladostašice su ionako stigle do polufinala Kupa CEV a da se to od njih nitko i nije nadao kada su krenule igrati u tom europskom natjecanju. Odigrale su sjajne partije u Europi i podignute glave mogle su napustiti teren u Stuttgartu, ponosne na sve što su ove sezone napravile, i kakve su sve velike ekipe porazile.

Kod mladostašica se od početka vidio problem neigranja zbog bolesti prve korektorice Mike Grbavice, iako je Dinka Kulić vrlo dobro igrala na dijagonali, ali još više mentalni pad ekipe nakon za njih ipak šokantnog poraza od Marine Kaštela prije nekoliko dana u polufinalu domaćeg kupa i ispadanja iz natjecanja u kojem su željele obraniti naslov lanjskih pobjednica. Bilo je to plaćanje danka igranju na četiri fronta u ovoj sezoni s mladom i nedovoljno iskusnom ekipom.

Jer, pred 1400 navijača u Areni u Stuttgartu Zagrepčanke jednostavno nisu više imale dovoljno energije za suprostaviti se Njemicama koje su jurile kao navijene ka finalu. Od prvog su seta mladostašice u rezultatskom minusu, od prvog poena, a o snazi i silovitosti ulaska u meč Stuttgarta dovoljno govori i podatak o broju poena u napadu: Stuttgart 20, Mladost 8. Dakle, domaćima je skoro sve ulazilo u teren, tek četiri neforsirane pogreške su napravile, a Amerikanka Rivers ponovno je bila nezaustavljiva. Na kraju je sakupila 16 poena (73% prolaza u napadu), najviše od svih na utakmici.

Ništa bolje stanje nije bilo niti u drugom setu, koji su na kraju domaće okončale s visokih 12 poena prednosti (25-13). Tim setom su domaće i osigurale finale, ali to ih nije spriječilo da i u treći uđu jednako furiozno, meljući sve pred sobom, dok se igra mladostašica polako raspadala na svim razinama, pogotovo motivacijski. Zato je i posljednji set bio i najbrži, ostale su gošće tek na 10 poena nakon 21 minute igre, želeći valjda da se sve što prije završi.

Mladost je imala tek jedan as (uz pet pogrešaka), domaće pet (šest pogrešaka), šest blokova prema sedam Stuttgarta, koji je napravio 50 poena u napadu prema 21 gošći. Prijem servisa također na strani domaćih, ali minimalno, 53 prema 52%, uz 13 neforsiranih pogrešaka Mladosti i 11 Stuttgarta.

Dinka Kulić je sa 13 poena bila jedina dvociferena u redovima gošći, uz 33% prolaza u napadu. Nažalost, korak do finala mladostašice su morale priznati poraz od bolje ekipe.

Kapetanica ekipe, reprezentativka Klara Perić, organizatorica igre, nakon susreta je kratko rekla:

“Tužne se vraćamo u Zagreb nakon 0-3 poraza u Stuttgartu. Ali, treba čestitati suparnicama koje su nas nadjačale u svim segmentima igre. Moram reći da nismo pokazale svoju najbolju igru na ovoj utakmici, prisutna je bila nervoza i trema na terenu. Ono što nam sada preostaje ja zadržati prvo mjesto u domaćoj Superligi i obraniti naslov prvakinja Hrvatske.”