Croatia Fermoy
Croatia Fermoy/ Foto: Fenix (SIM)

HRVATI U IRSKOJ: Poraz Croatije Fermoy u polufinalu kupa za kraj sezone

Porazom u polufinalu kupa, Croatia Fermoy je završili svoju prvu sezonu velikog nogometa u irskoj ligi. U prvenstvu je Croatia završili na 5.mjestu od 8 klubova, a u kup natjecanjima hrvatska momčad je većinom bila zaustavljen u ranim fazama.

U nedjelju je Croatia Fermoy igrala polufinale Second Division kupa protiv momčadi EV Core i izgubila sa 3:2.

U nedostatku vratara, na gol crtu je morao napadač Croatije Marko Tranpa. Hrvatska momčad je krenula dobro i već u 7. minuti povela pogotkom Petraka. Gosti su izjednačili u 15.minuti na 1:1. Croatija je u 21. ponovno povela sa 2:1 pogotkom Salaha Benzaita.

Croatia je bila bolja momčad u prvom poluvremenu i zasluženo otišla na odmor s prednosti od 2:1.

U 50.minuti gosti se vraćaju u igru jednim, a zatim u 63.minuti i drugim pogotkom za preokret rezultata na 2:3, što je bio i konačan rezultat utakmice. .

Valja istaknuti kako je u nedjelju zadnju utakmicu za Croatiju Fermoy odigrao Stjepan Petrak koji se vraća u Hrvatsku. Prije nekoliko dana hrvatsku momčad je napustio i Jin Minyou koji se vratio u Kinu.

Sastav FC Croatia Fermoy: Tranpa, Barilar, Petrak, Kanymet (od 60.min Cristhyan) , Bošnjak, Benzait, Briševac, Mecanović, Gabud, Guardado (od 45.min Da Silva), Benzait

Na kraju u ime igrača i uprave Croatije prenosimo zahvale svim našim sponzorima, a posebno hvala portalu Fenix-magazinu koji je cijelu sezonu pružao medijsku potporu Croatiji Fermoy, kazao je Alen Miholić, prvi čovjek hrvatskog kluba iz Irske.

FC Croatia Fermoy – EV Core 2:3 (2:1)