Detalj s utakmice Croatije Fermoy / Foto: Fenix (A. Miholić)

HRVATI U IRSKOJ: Croatia Fermoy doživjela i drugi poraz te kao trećeplasirana u skupini od 4 momčadi ispala iz kupa

Drugim porazom u kup natjecanju na domaćem terenu od Weigh Inna, Croatia Fermoj je završila natjecanje u kupu osvajanjem 3. mjesta u svojoj skupini od 4 momčadi u kojoj prve dvije nastavljaju natjecanje.

FC CROATIA FERMOY – WEIGH INN 2:3

Croatia je nešto lošija ušla u treću utakmicu kupa, koji se zove CBL Shield 2024., i gosti su to iskoristili i od 32. minute su vodili sa 1:0. Croatia je imala svojih prilika, ali nažalost napadači nisu bili najprecizniji.

Momčad Croatije Fermoy pred početak utakice / Foto: Fenix (A. Miholić)

U drugom poluvremenu ista slika. Gosti su bili nešto bolji i u 62. minuti Weigh Inn je povećao svoje vodstvo na 2:0.

Nakon primljenog pogotka igrač Croatije Karlo Briševac dobiva i drugi žuti karton i mora napustiti igralište. Iako sa igrali s igračem manje, hrvatska momčad je krenula na sve ili ništa. U 72. minuti Croatia je izborila jedanaesterac kojeg sigurno izvodi Ilija Zagorac i smanjuje rezultat na 1:2.

Kad se očekivalo izjednačenje, strogi sudac pokazuje drugi karton i Marku Gabudu, što je crveni karton te tako Croatija u polju ostaje sa svega 9 igrača.

Unatoč tome zahuktala hrvatska momčad u 90. minuti preo Gabriela Barilara dolazi do izjednačenja od 2:2. Svi su već tada vidjeli kako će izvođenje penala odrediti pobjednika. Nažalost, tako nije mislio i gostujući napadač koji u 2. minuti sudačke nadoknade postiže pobjednički pogodak i odvodi svoju momčad dalje u igri kupa.

Na kraju treba istaknuti kako je stogi sudac nepotrebno prekidao igru i podijelio puno kartona na obje strane. Slikovitije napisano, prekida je bilo dvostruko više nego u hrvatskom derbiju Dunamo – Hajduk na Maksimiru.

FC CROATIA FERMOY: Pedro Lopez Mayal, Luke Burke, Matej Dujmović, Patrice Tshimanga, Muhammed Taki öz, Felipe Martinez Arriagada, Salah Benzait, Karlo Briševac, Matej Mecanović, Gabriel Barilar, Marko Gabud, Angel Armas, Adilet Kanymet, Ivan Škalic, Luka Matković, Ilija Zagorac

Croatia Fermoj prvu prvenstvenu utakmicu ligaškog natjecanja igra u nedjelju.

Fenix-magazin/SIM/ Foto: Fenix (Alen Miholić)