Hrvati u Bundesligi: Zapaženi nastupi Radoševića, Stojića i Kovačevića

Stojić postigao 13 koševa, a Radošević i Kovačević po 11

radosevic4

Alba Berlin u 5. kolu Bundeslige stigla je do druge pobjede (odigrala tek 3 utakmice) i to na gostovanju u Würzburgu kod s.Oliver Basketsa (75:67). Berlinčani su bili u vodstvu od samoga početka, a vrlo dobro igrao je i Leon Radošević (27 minuta; 11 koševa, 5 skokova).

Mitteldeutscher je doživio težak poraz na domaćem parketu u ogledu s Ratiopharm Ulmom (66:98) pa Hrvoja Kovačevića teško može zadovoljiti činjenica da je bio jedan od najboljih u domaćem sastavu. Postigao je 11 koševa za 30 minuta koliko je proveo u igri, uz po jedno dodavanje i ukradenu loptu.

U najboljem svijetlu ipak se predstavio Mario Stojić koji je u pobjedi svog Ludwigsburga nad New Yorker Phantomsima (79:77) sudjelovao sa 13 koševa (igrao 21 minutu; 2 skoka, 3 dodavanja). Stojić je uz Echeniquea (15 koševa) i Granta (13) bio najbolji strijelac momčadi.

Ostali rezultati: Trier – Walter Tigers Tübingen 79:71, Rasta Vechta – Artland Dragons 101:102.

Poredak: Bayern München i Artland Dragons po 8 bodova, Ratiopharm Ulm, EWE Baskets Oldenburg, Phoenix Hagen, Telekom Baskets Bonn, NY Phantoms Braunschweig i MHP RIESEN Ludwigsburg po 6 bodova… (ha)

>>Pobjede Albe i Brose Basketsa: Radošević vrlo dobar, Markota skroman