Croatia ZH
Momčad Croatije Zürich / Foto: Fenix (I. Barišić)

HRVATI SLAVILI NA GOSTOVANJU KOD SRBIJE: Nogometaši Croatije Zürich savladali momčad Srbije sa 10:1

Posljednju utakmicu ovogodišnjeg prvenstva NK Croatia Zürich je riješila u svoju korist velikom pobjedom na gostovanju kod momčadi FC Srbija.

FC Srbija – NK Croatia 1:10 (1:3)

Iako je domaćin u petoj minuti postigao svoj prvi i jedini pogodak, igrači NK Croatije nisu pokazivali nervozu već su nastavili sa dominacijom u utakmici.

U 20 minuti NK Croatia uspjela je izjednačiti rezultat, a nekoliko minuta kasnije i povesti s 2:1, da bi u zadnjoj minuti prvog poluvremena postigli još jedan pogodak.

U drugom poluvremenu se također nastavila dominacija Croatije te je postignuto još 7 pogodaka do kraja utakmice. FC Srbija se nalazi na posljednjem mjestu i vjerojatno će ispasti u nižu ligu.

Croatia ZH
Predaja kapetanske trake / Foto: Fenix (I. Barišić)

Kod NK Croatije najviše su se istakli Ivan Zubonja sa četiri pogotka i Marko Bagarić s dva, Hrkač, Škara, Perković i Laštro po jedan pogodak.

Momčad Croatije je prvenstvo završila na drugom mjestu. Taj uspjeh je prvi puta ostvareno otkako se Croatia natječe u trećoj ligi.

Dugogodišnji kapetan momčadi NK Croatije Dario Perković predao je kapetansku traku Stjepanu Laštri i Ivanu Dukiću. On je naglasio da mu nije bitna kapetanska traka nego klub u cjelini, a i želi dati priliku mladima kako bi oni vodili momčad.

Sastav NK Croatia: Frano Dukić, Danijel Komin, Ivan Dukić, Davor Crnković, Marin Hrkač, Marko Bagarić, Stjepan Laštro, Stanislav Blažanović, Dario Perković (C), Ivan Knežević, Kristijan Krstić. Još su igrali: Pero Zovko, Giuliano Škara, Ivan Zubonja. Na klupi: Marko Žiljak. Trener: Stanislav Blažanović.