Hrvati raspucani ovog vikenda: Strijelci Lakić, Perica, Santini…

Lakić je postigao prvi pogodak od povratka u Kaiserslautern

Ovog vikenda hrvatski napadači bili su raspoloženi, čak petorica su neumoljivo zatresli mreže suparnika.

Prvi pogodak od povratka u Kaiserslautern postigao je Srđan Lakić i to u gostujućoj pobjedi nad St. Paulijem (3:2) u 30. kolu Druge bundeslige. Lakić je u 31. minuti iz slobodnog udarca postigao pogodak za 1:1, a odigrao je cijeli susret. Dubrovčanin je odigrao 11 utakmica za Kaiserslautern ove sezone i pritom postigao jedan pogodak. Pobjeda nad St. Paulijem, kojeg trenira stručnjak hrvatskog porijekla Roland Vrabec, iznimno je bitna u borbi za 3. poziciju na kojoj je trenutno Paderborn sa 52 boda dok četvrti Kaiserslautern ima 47, a peti St. Pauli 46 bodova.

Svoj šesti pogodak u nizozemskom prvenstvu postigao je Stipe Perica, igrač Chelsea na posudbi u NAC Bredi. Njegov pogodak nije pomogao Bredi da izbjegne poraz kod Groningena (2:1). Perica je zabio za poravnanje rezultata u 73. minuti, no domaćini su u sudačkoj nadoknadi stigli do pobjede. Mladi Zadranin odigrao je svih 90 minuta. Breda se nalazi na 15. mjestu i ima četiri boda više od Waalwijka koji je na 16. poziciji s koje se odlazi u razigravanje za ostanak u prvoj ligi.

A još jedan Zadranin tresao je mrežu protivnika. Riječ je Ivanu Santiniju koji je u 3. kolu belgijskog razigravanja za mjesto koje vodi u Europsku ligu u 57. minuti iz jedanaesterca doveo Kortrijk u vodstvo protiv Mechelena. Njegov klub na kraju je uvjerljivo slavio (4:1) i popeo se na vodeću poziciju u skupini. Bio je to Santinijev 14. prvenstveni pogodak.

Dodajmo i kako su strijelci bili i Ivica Olić te Ivan Perišić u pobjedi njihova Wolfsburga nad Nürnbergom (4:1). (ha)

>>Učinak: 3 gola i asistencija – Pogledajte kako su Olić i Perišić slomili Nürnberg