Ivan Kvesić sa trenerom pred borbu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

HRVATI DOMINIRALI: Kvesić i Lesjak pobjednici turnira u Španjolskoj

Hrvatski karatisti Ivan Kvesić i Lucija Lesjak pobjednici su međunarodnog karate turnira “Villa de Nerja” koji se održavao u istoimenom gradiću nadomak Malage.

Hrvatski predstavnici osvojili su oba naslova u borbama u open kategoriji. Nakon tri pobjede do finala, prvi hrvatski olimpijac i svjetski prvak iz 2018. Ivan Kvesić u završnom je nastupu stigao do zlatnog odličja pobijedivši domaćeg natjecatelja Rafaela Ibaneza. Lesjak, brončana sa SP u Dubaiju i članica hrvatske ženske ekipe, aktualnog prvaka Europe, također je poslije tri pobjede izborila finale u kojem je nadvisila Španjolku Izabel Nieto.

Bio je to jedan od posljednjih pripremnih nastupa uoči Europskog prvenstva koje će se od 22-26. ožujka mjeseca održati u Španjolskoj, u Guadalajari 50-tak km udaljenoj od Madrida.