Foto Hina

HRVAT NIŽE USPJEHE Goran Čolak postigao nešto što do sada nije uspjelo nikome

Hrvatski ronilac na dah Goran Čolak osvojio je posljednjeg dana CMAS Europskoga bazenskog prvenstva koje se održava u Cagliariju još jednu zlatnu medalju, svoju treću na ovom natjecanju, i to u disciplini dinamike s monoperajom s preronjenih 279,39m.

Čolak je na ovom prvenstvu postigao nešto što do sada nije uspjelo nikome, osvojio je ukupno četiri medalje, tri zlatne i jednu srebrnu. Slavio je u disciplinama dinamika bez peraja (DNF) u kojoj je postavio svjetski rekord, u statici (STA), a srebro je osvojio u disciplini dinamika sa stereo perajama (DYNBiFins).

U disciplini dinamika s monoperajom iza sebe je ostavio dva Talijana Luciana Morellija (267,21m) i Mattea Airoldija (249,8m).

Od ostalih hrvatskih predstavnika u toj disciplini nastupili su i Arijan Zec koji je s preronjenih 236,33 m zauzeo peto mjesto, dok je Vitomir Maričić bio šesti sa 233,52 m.

U ženskoj konkurenciji Lidija Lijić Vulić je bila šesta sa 203,34 m, a Mihaela Romić deseta sa 173,86 m.