Hrgota sudjelovao u razmontiravanju Nürnberga, Bayer Kelavi pokvario debi

Mateo Pavlović nastupio u porazu Werdera protiv Zwollea

hrgota
Branimir Hrgota

U prijateljskom susretu Borussije iz Mönchengladbacha i Nürnberga, dvaju Bundesligaša, u kojima nastupaju i dva potomaka hrvatskih iseljenika, Branimir Hrgota (20) i Josip Drmić (20), Borussija je stigla do uvjerljive pobjede (3:0).
Mladi reprezentativac Švedske koji bi još mogao zaigrati za Hrvatsku, Hrgota, odigrao je posljednjih 20-ak minuta za pobjedničku momčad dok je Drmić, mladi reprezentativac Švicarske koji ima i jedan nastup za njihovu seniorsku vrstu, nastupio u prvom poluvremenu.  Strijelci za Borussiju bili su Herrmann (8., 33.) i Daems s bijele točke (86.).

Inače, Hrgota je u Mönchengladbach stigao još prošlog ljeta dok je Drmić u ovom prijelaznom roku iz Züricha stigao u Nürnberg za 2.2 milijuna eura. U Zürichu je u 62 utakmice postigao 18 golova.

Dodajmo i kako je Mateo Pavlović, koji je na širem popisu hrvatskih reprezentativaca, odigrao posljednjih 20 minuta prijateljskog susreta u kojem se njegov Werder Bremen sučelio nizozemskom prvoligašu Zwolleu. U utakmici u kojoj je Werder stalno lovio zaostatak slavili su Nizozemci – 3:2.

Spomenimo i kako je bivši vratar Dinama te kandidat za reprezentaciju Ivan Kelava imao neslavan debi u dresu Udinesea koji se sučelio Bayeru iz Leverkusena. Nijemci su pobijedili 3:0, a Kelava je branio u prvom poluvremenu te primio dva pogotka. Kod prvog pogotka Kelava čak snosi odgovornost jer je izletio u prazno nakon ubačaja iz kuta.  (ha)