Rijeka je upisala petu pobjedu u sezoni te je došla do 17 bodova koliko ima i drugi Hajduk. Vodeći dvojac je trenutačno četiri boda ispred Dinama. Šibenik je ostao na petom mjestu ljestvice.

U prvom dijelu Rijeka je postigla dva pogotka, strijelci su bili Toni Fruk u trećoj i Komnen Andrić u 19. minuti, dok je sve zaključeno golom kojeg je u 81. minuti dao Niko Galešić.

Detalj s utakmice Rijekei Šibenika / Foto: Hina

Početak Rijeke bio je vrlo žestok, a gosti iz Šibenika su kapitulirali već nakon tri minute igre. Sve je sam napravio Fruk koji je pucao s više od 20 metara i lijepo pogodio za vodstvo Rijeke.

Uslijedili su daljnji napadi Rijeke, pa su tako svoje udarce oprobavali redom Janković, Pašalić i još jednom Fruk, ali su Šibenčani te nalete i udare izdržali bez primljenog gola. No, u 19. minuti još se jednom zatresla gostujuća mreža. Glavom je pucao Andrić i pogodio za 2-0 i novo slavlje na Rujevici.

Tek nakon toga je Šibenik uspostavio ravnotežu na terenu, ali je potom i domaća momčad maknula nogu s gasa i smirila ritam igre. Bez većih uzbuđenja prošao je ostatak prvog poluvremena, a odmah na startu drugog ponovno je šut oprobao Fruk, ali ovaj put bez precizne završnice.

Najbolju šansu za pogodak Šibenčani su imali u 50. minuti. Dobro je pucao Majić, ali je lopta završila na okviru vrata. U 53. minuti, nakon dobre akcije Fruka i Pašalića, potegnuo je potonji igrač Rijeke, ali je treći gol onemogućio šibenski vratar Đaković.

Trener Rijeke Radomir Đalović / Foto: Hina

U završnom dijelu utakmice sve je hrabriji i opasniji bio Šibenik koji je u tim trenucima bio nešto bolja momčad, ali i idući put se zatresla gostujuća mreža. U 81. minuti je sjajan prodor obavio Pašalić, poslao je u suparnički šesnaesterac odličnu loptu koju je pokupio Galešić i zabio za konačnih 3-0.

U prvom nedjeljnom susretu sedmog kola nogometaši Osijeka su upisali drugu ligašku pobjedu u nizu, slavili su s 1-0 (1-0) u Kranjčevićevoj ulici protiv Lokomotive. Utakmicu je odlučio pogodak Roka Jurišića u 32. minuti, a VAR je zbog zaleđa poništio dva gola Lokomotive tijekom utakmice. Osijek je s posljednjeg skočio na šesto mjesto ljestvice, dok je Lokomotiva trenutačno osma.

HNL, 7. kolo:

Rijeka – Šibenik 3-0 (Fruk 3, Andrić 19, Galešić 81)

Lokomotiva – Osijek 0-1 (Jurišić 32)

Subota:

Slaven Belupo – Dinamo 4-1 (Crepulja 45+1, Liber 67, Dolček 74, Nestorovski 77 / Petković 32)

Hajduk – Gorica 4-1 (Durdov 11, 55, Livaja 71-11m, Sigur 74 / Prpić 5-ag)