Utakmica 13. kola HNL-a Dinamo - Varaždin. Na fotografiji Mato Stanić, Martin Baturina/ Foto: Hina

HNL: Rijeka prvi put slavila na Rujevici, Dinamo do slavlja preokretom

Nogometaši Dinama i Rijeke ostvarili su pobjede u posljednja dva susreta 13. kola SuperSport HNL-a.

Rijeka je na Rujevici u derbiju začelja porazila Lokomotivu sa 3-0 ostvarivši prvu domaću pobjedu ove sezone, te prvi put ove sezone spojila dvije pobjede. Momčad Sersea Cosmi je u prošlom kolu slavila u Gorici (2-0), što je riječkim igračima donijelo potreban mir i veliku dozu samopouzdanja nakon što momčad gotovo tri mjeseca nije znala za pobjedu.

Domaćin je poveo u 25. minuti. Grgić je ubacio u srce kaznenog prostora do Frigana koji je pucao, a lopta se odbila od Cipetića i u čudnom luku preletjela nemoćnog vratara Šubarića.

U 38. minuti Rijeka je dobila kazneni udarac. Prince je pucao sa 18 metara, a lopta je pogodila De Haasa u ruku, a sudac Lovrić je nakon intervencije VAR-a pokazao na bijelu točku. Vučkić je s bijele točke bio siguran za 2-0.

Gosti su u 74. minuti ostali s igračem manje nakon što je De Haas povukao Selahija za dres i zaradio drugi žuti karton. Samo pet minuta kasnije priča je završena nakon što je Frigan zabio za 3-0. U 80. minuti i Rijeka je ostala s igračem manje, isključen je Mateo Pavlović koji je prekršajem zaustavio Kulenovića i zaradio drugi žuti karton.

U prvom nedjeljnom susretu “Modri” su na stadionu Maksimir porazili Varaždin sa 3-1 preokretom u drugom poluvremenu.

Ante Čačić se s pravom pribojavao dvoboja protiv Varaždina koji je jedina momčad HNL-a koja je uspjela Dinamu otkinuti bodove. Bilo je to u 4. kolu, kada je varaždinski ogled završio 1-1. Ovoga puta Dinamo je upisao pobjedu, ali su gosti dobro namučili hrvatske prvake.

Junak zagrebačke utakmice bio je Bruno Petković koji je bio najzaslužniji za preokret “modrih” postigavši u zadnjih pola sata dva gola, uz asistenciju.

Varaždin je poveo golom Frana Brodića u devetoj minuti, no gosti su u 33. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Andreis Herrera. Izjednačio je Bruno Petković u 69. minuti, Martin Baturina je u 78. preokrenuo rezultat, a konačnih 3-1 postavio je Petković iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 34 boda, Hajduk ima 26, a Osijek 24 boda. Varaždin je peti sa 16 bodova.

Rijeka je preskočila Lokomotivu i sada je osma sa 12 bodova, dva više od Lokomotive. Na začelju je Gorica sa šest bodova.