Utakmica 31. kola Prve HNL: Hajduk - Gorica / Foto: Hina

HNL: Očekivane pobjede Dinama i Hajduka

Nogometaši Dinama i Hajduka ostvarili su očekivane domaće pobjede u susretima 31. kola Prve HNL igranima u petak, pet dana prije njihova međusobnog dvoboja na Poljudu, Dinamo je sa 3-0 (2-0′) bio bolji od Istre 1961, a Hajduk sa 1-0 (1-0) od Gorice.

Dvostruki strijelac za branitelja naslova bio je Mislav Oršić (8, 45), dok je početkom nastavka na 3-0 povisio Mahir Emreli (50).

Dinamu je put ka pobjedi uvelike olakšao gostujući branič Perković početničkom pogreškom u samom otvranju utakmice, njegovo preslabo dodavanje prema vrataru Lučić presjekao je Ademi, pokušaj domaćeg kapetana Lučić je uspio blokirati, ali lopta je stigla do natrčalog Oršića koji nije imao težak zadatak pogoditi mrežu. Na 2-0 Oršić je povisio na samom kraju prvog poluvremena kada je Špikić pobjegao lošem Perkoviću po desnom krilu, uslijedilo je dodavanje za Ademija koji je odličnom povratnom loptom proigrao Oršića koji je bio precizan sa 12-13 metara. Da ne bi bilo nikakvih nedoumica oko konačnog rezultata pobrinuo se Emreli koji je u 50. minuti pospremio odbijanac u mrežu nakon udarca Oršića i obrane Lučića.

Jedini pogodak na Poljudu upisan je kao autogol gostujućeg kapetana Aleksandra Jovičića u 13. minuti.

Obrana Gorice prvotno je odbila ubačaj Livaje u svoj kazneni prostor, ali na odbijanac je natrčao Vuković i pucao sa 20-ak metara prema vratima. Na putu do gola lopta je pogodila Jovičića te prevarila Kotarskog. Imao je Hajduk brojne prilike za povećanje vodstva, ali zbog nepreciznosti napadača nije uspio otkloniti dvojbe oko pobjednika sve do kraja susreta, pa je u posljednjih 20-ak minuta i Gorica imala šansu kazniti nervozu domaćina. Ipak, ne odviše organizirani napadi gostiju u završnici nisu donijeli promjenu rezultata.

Vodeći Dinamo sada ima 66 bodova, pet više od drugog Osijeka, a sedam od trećeg Hajduka.

Gorica je, pak, ostala šesta sa 40 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva, a Istra 1961 je deveta sa 26 bodova, koliko ima i osmi Šibenik, no posljednji Hrvatski dragovoljac zaostaje velikih 11 bodova.