Marko Livaja u napadu / Foto: Hina

HNL: Hajduk savladao Lokomotivu, Gorica bolja od Istre

Nogometaši Hajduka prekinuli u niz od dva uzastopna poraza svladavši kao domaćini na Poljudu Lokomotivu sa 1-0 (0-0) u susretu 9. kola HNL-a.

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Emir Sahiti u 76. minuti.

Bila je to još jedna neuvjerljiva predstava vodeće momčadi prvenstva, tijekom prvog poluvremena Hajduk nije stvorio niti jednu izrazitu priliku protiv skromnog gosta koji se orijentirao na obranu.

Leon Dajaku uu
Lavovska borba za loptu između igrača Hajduka i Lokomotive / Foto: Hina

Nastavak utakmice ponudio je mnogo bolju igru, mreža Lokomotive tresla se već u 48. minuti kada je nakon greške Tucija koji je izgubio loptu na 20-ak metara od svog gola uslijedila kombinacija Livaja-Benrahou-Krovinović, potonji je pogodio sa 14 metara, ali nakon pregleda snimke utvrđeno je kako je Krovinović bio u milimetarskom zaleđu.

Stoga se nastavila nervoza kako na terenu tako i na tribinama, u 59. minuti Čavlina je bravurozno zaustavio udarac Livaje, no 15-ak minuta prije kraja stiglo je opipljivo olakšanje.

Dario Melnjak u
Dario Melnjak u borbi za lptu s igračima Lokomotive / Foto: Hina

Trajkovski je brzo izveo udarac iz kuta, uposlio Sahitija na lijevoj strsni kaznenog prostora, prvi udarac Hajdukovog krila završio je u bloku, no lopta se vratila Sahitiju koji si je stvorio prostor za udarac sa 20-ak metara koji je odsjeo u donjem lijevom kutu.

Vodeći Hajduk sada ima 18 bodova, tri više od druge Gorice koja je ranije u subotu kao gost svladala Istru 1961 također sa 1-0, a pet više od treće Rijeke i četvrtog Dinama koji su odigrali susret, odnosno dva susreta manje. Lokomotiva je sedma s devet bodova.

Gorica Bolja od Istre

Nogometaši Gorice svladali su kao gosti u Puli Istru 1961 sa 1-0 (1-0) u susretu 9. kola HNL-a. Strijelac jedinog gola bio je Valentino Majstorović u 36. minuti.

Bio je to dvoboj dva podjednaka suparnika kojega je odlučio trenutak inspiracije gostujućeg veznjaka. Štiglec je uputio centaršut s lijeve strane, a Majstorović “lastavicom” sa šest metara efektno glavom sproveo loptu u mrežu.

Ranije sredinom prvog poluvremena domaćini su imali jak argument za dobijanje kaznenog udarca u svoju korist nakon što je Maloča nehotično zahvatio Valinčića po nozi. Suci u VAR sobi pozvali su glavnog suca Frana Jovića da na monitoru pogleda situaciju, ali Jović je ostao pri svojoj prvotnoj procjeni kako nije bilo prekršaja.

U nastavku utakmice Gorica je umrtvila igru i sve do 80. minute bez problema čuvala vodstvo. Ipak, domaći su u samoj završnici nekoliko puta zaprijetili, no s dvije lijepe obrane istaknuo se Banić, dok je u 83. minuti i greda spasila goste.

Druga Gorica sada ima 15 bodova iz osam odigranih susreta, isti broj bodova, ali i utakmicu manje odigranu ima vodeći Hajduk. Slijede Rijeka i Dinamo sa po 13 bodova, dok je Istra 1961 ostala osma sa sedam bodova, jedan manje ima deveti Slaven Belupo, dok je na dnu Rudeš s jednim bodom.