Gorica - Istra
Utakmica 10. kola HNL-a Gorica - Istra 1961. Na slici Valentino Majstorović. /Foto: Hina

HNL: Gorica u završnici do 1:0 protiv Istre 1961

U posljednjem susretu 11. kola HNL-a nogometaši Gorice su ostvarili treću pobjedu u sezoni, na svom su stadionu svladali Istru 1961 s 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na susretu postigao je Martin Šlogar u 84. minuti, a ujedno je time novi trener Velikogoričana Mario Carević proslavio premijernu pobjedu na novoj klupi.

Gorica je ovom pobjedom preskočila Lokomotivu i sada je osma na ljestvici, dok je Istra 1961 ostala sedma.

Utakmica 10. kola HNL-a Gorica – Istra 1961. Na slici Valentino Majstorović. /Foto: Hina

Od samog početka susreta Istra 1961 je zaigrala bolje i odlučnije te je potpuno dominirala travnjakom u uvodnih skoro pola sata. Tu bolju igru gosti iz Pule nisu naplatili pogotkom, a šanse su propuštali Gagua, Lisica i Beyatt.

Prvu šansu domaći sastav je imao u 27. minuti. Pokušao je Marko Kolar, dok je samo dvije minute kasnije Kolar odigrao lijepu akciju s Ndockytom, a potonji je zaprijetio bez završne egzekucije.

U 35. minuti opet je Kolar bio u glavnoj ulozi i prijetio je gostima, dok je Istra 1961 u samoj završnici prvog poluvremena propustila veliku priliku za uvodni pogodak. Žestoko je pucao Marešić, ali je pogodio okvir vrata.

Mirno je prolazila utakmica tijekom drugog poluvremena do 60. minute kada su Dju i Štiglec pokušali dovesti domaćina u vodstvo, ali je u oba slučaja gostujući vratar Majkić sprječavao takav scenarij.

U 71. minuti se po drugi put zatresao domaći okvir vrata. Lisica je sve lijepo napravio, ciljao je suprotni kut velikogoričkih vrata, ali je lopta odsjela na vratnici. U završnom dijelu susreta ponovno se probudila pulska momčad koja je imala nekoliko obećavajućih situacija, ali se 84. minuti zatresla mreža na drugoj strani.

Šlogar je ukrao loptu, sjurio se prema suparničkim vratima i iskosa pogodio za 1-0 i izuzetno važna tri boda svoje momčadi.

U derbi susretu 11. kola HNL-a nogometaši Osijeka su na maksimirskom stadionu iznenadili i pobijedili aktualnog prvaka Dinamo s 4-2 (2-1). Za Dinamo je to bio treći ligaški poraz u sezoni. Treći je Dinamo na ljestvici i ima bod manje od Rijeke, odnosno, sedam manje od vodećeg Hajduka. Osječani su se bodovno izjednačili s Varaždinom koji je četvrti. Osijek je dobio petu od posljednjih šest prvenstvenih utakmica.

U prvom ogledu 11. kola nije bilo pobjednika, u petak su Slaven Belupo i Šibenik odigrali 2-2. Gosti iz Šibenika su se poraza spasili u 88. minuti golom Prekodravca.

U subotu je novu pobjedu ostvario Hajduk koji je na Poljudu svladao Lokomotivu 2-1 golovima Livaje i Sigura. Rijeka je četvrti put u nizu remizirala u prvenstvu, ovaj put je odigrala 1-1 protiv Varaždina na Rujevici.