HNL: Dinamo - Gorica / Foto: Hina

HNL: Dinamo bolji od Gorice, Rijeka ponovo na vrhu

U posljednjem susretu 21. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Goricu sa 2-0.

Pobjedu aktualnom prvaku donijeli su Martin Baturina golom u 33. minuti, te Dario Špikić koji je pogodio u 73. minuti. Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija da na vratima Gorice nije stajao Ivan Banić koji je imao čak 13 obrana.

Dinama je s ova tri boda smanjio zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo dva boda, a Dinamo ima i susret manje. Gorica je pak upisala četvrti poraz u nizu, a već šest kola ne zna za pobjedu.

Dinamo je od prve minute dominirao u posjedu lopte, no Gorica se dobro branila i “Modri” u prvih pola sata nisu bili pretjerano opasni pred vratima Ivana Banića.

Domaćin je poveo u 33. minuti nakon lijepe akcije nakon kornera. Martin Baturina je kratko izveo korner do Josipa Mišića, koji je produžio do Brune Petkovića u kazneni prostor, a ovaj je povratnom loptom uposlio Baturinu koji je sjajno pogodio u suprotni kut.

Dinamo je mogao povećati prednost u nadoknadi prvog dijela, Arber Hoxha je povratnom loptom uposlio Stefana Ristovskog koji je pucao sa 16 metara, ali je Banić obranio. U nastavku susreta prvu ozbiljniju situaciju vidjeli smo u 59. minuti i to pred vratima Dinama. Pucao je Josip Mitrović sa 12, 13 metara iskosa, ali pored vratnice.

Uzvratio je domaćin u 64. minuti. Petar Sučić se “lažnjakom” oslobodio čuvara, a potom s ruba kaznenog prostora pucao ravno u Banića. Tri minute kasnije Gorica je imala kontru koju je Ante Matej Jurić mogao i bolje iskoristiti.

Novu veliku obranu Banić je zabilježio u 69. minuti zaustavivši udarac Brune Petkovića sa 16 metara, a dvije minute kasnije i Baturuni. No, u 73. minuti niti Banić nije mogao ništa. Ademi je poslao loptu u peterac, obrana Gorice je loše reagirala, a Špikić se najbolje snašao pogodivši za 2-0. Do kraja susreta Banić se istanuo i sjajnom obranom udarca Gabriela Vidovića.

U prvom nedjeljnom susretu Rijeka je na Rujevici pobijedila Istru 1961 sa 3-0 vrativši se na vrh ljestvice.

Nakon što je Hajduk remijem u Osijeku barem nakratko “prenoćio” na prvom mjestu, Rijeka se pobjedom protiv Istre 1961 vratila na vrh ljestvice. Momčad Željka Sopića je gotovo rutinski stigla do pobjede u “derbiju Della Učka” i gosti iz Pule imaju sreće što nisu i teže stradali na Rujevici.

Domaćin je poveo već u 10. minuti. Marko Pjaca je na lijevom krilu “slomio” suparnika te odlično ubacio u kazneni prostor gdje je Veldin Hodža glavom iz blizne zabio za 1-0. Na 2-0 Rijeka je povisila u 33. minuti golom Nike Jankovića iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone, a nakon što je zatresao mrežu Janković je zbog ozljede zatražio zamjenu.

Jedanaesterac je skrivio Dario Marešić igrajući rukom u skoku. Sudac Ane Čulina isprva nije dosudio ništa, ali je nakon poziva iz VAR sobe i pregleda video snimke pokazao na bijelu točku.

U samoj završnici prvog dijela gosti su ostali s igračem manje nakon što je Antonio Maurić s leđa “pokosio” Selahija.

U nastavku susreta Rijeka je postigla i treći gol , a strijelac je u 74. minuti bio Mirko Marić u svom debiju za Rijeku. Naime, Marić je na Rujevicu stigao prije četiri dana na posudbu iz Monze.

Rijeka sada vodi sa 44 boda, dva više od Hajduka dok je Dinamo treći sa 40 bodova i utakmicom manje. Posljednji je Rudeš sa svega četiri boda.