Detalj s prethodne utakmice Zrinskog (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

HEUSENSTAMM: Poraz Zrinskog u ravnopravnoj igri protiv trećeplasirane momčadi lige

Nakon prošlotjedne gostujuće pobjede, Zrinski Heusenstamm je u nedjelju na domaćem terenu Sportzentrum Martinsee izgubio bodove protiv jake njemačke momčadi Spvgg Hainstadt

SG Heusenstamm Zrinski Zrinski – Spvgg Hainstadt 1:3 (0:1)

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u 6. minuti su došli u vodstvo od 1:0.

Igrači Zrinskog pružili su dobru igru u nastavku ali rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

U nastavak utakmice Zrinski ulazi odlučnije te u 53. minuti preko Kayra izjednačuju rezultat na 1:1. I kad se očekivao preokret rezultata, u 77. minute se dogodio očigledni prekršaj gostujućeg napadača nad stoperom Zrinskog Josipom Zadrom. Sudac nije ništa svirao i gostujući napadač, uz prosvjede igrača i navijača Zrinskog, postiže pogodak za vodstvo svoje momčadi od 2:1.

Igrači Zrinskog nakon tog „neregularnog“ gostujućeg pogotka kreću na sve ili ništa. Stvaraju prilike, ali gosti se odlično brane i u kontra napadima pokušavaju ugroziti vrata domaćina.

Jedna takva kontra im uspijeva i gosti u 3. minuti sudačke nadoknade postižu pogodak za konačan rezultat od 1:3.

Trener Zrinskog Ante Terzić je po završetku utakmice izjavio kako je ponosan sam na svoje igrače i ono što smo pokazali. A pokazali su karakter protiv trećeplasirane momčadi Lreislige A Offenbach, rekao je Terzić dodajući kako treba trenirati još jače i rezultat neće izostati.

Sastav Zrinksog: Minarik, Afkir, Terzić, Nikić, Dominik Zadro, Duvnjak, Korčanin, Alpal, Josip Zadro, Kruger, Jurilj. Još su igrali: Radman, Zenunovic, Rohr, Iron Dean. Trener: Ante Terzić.