Momčad Hajduka na kraju sezone 2022/23. / Foto: Fenix (I. Barišić)

HAJDUK ZÜRICH REMIJEM ZAVRŠIO NEUSPJEŠNU SEZONU: Umjesto povratka u 4. ligu osvojeno je tek 7. mjesto sa svega 6 bodova

U posljednjem kolu prvenstva amaterske 5. lige, skupine 2, regije Zürich, Hajduk Zürich je remijem u gostima završio jednu neuspješnu sezonu u kojoj hrvatska momčad ne da nije izborila povratak u 4. ligu već je u ligi od 9 klubova Hajduk ZH je završio na 7. mjestu sa samo 6 osvojenih bodova u prvenstvu.

Wipkingen – Hajduk ZH 1-1 (1:0)

Na gostovanju kod Wipkingena, u utakmici bez većeg značaja, domaćini su bolje otvorili utakmicu i već u 10. minuti su postigli pogodak za vodstvo od 1:0.

Igraci Hajduka
Igrači Hajduka na poluvremenu / Foto: Fenix (I. Barišić)

U drugom dijelu utakmice, Hajduk je bio bolja momčad i pogotkom Duje Roguljića u 66. minuti su izjednačili rezultat na 1:1. To je kasnije bio i krajnji rezultat utakmice.

Sastav NK Hajduk ZH: Drago Marosan, Niko Vrkić, Ismail Osmani, Mohamed Farouk Sorour Ali, Frano Vukadin (C), Domagoj Baran, Dujo Roguljić, Marin Katušić, Ivan Munitić, Anto Matić. Još su igrali: Mario Papić, Domenik Bekavac, Arben Shabani i Antonio Piplica. Trener: Dominik Bekavac.

Prvo mjesto osvojila je treća momčad FC Oetwil- Geroldswil lll i plasirala se u višu ligu.

Iz lige su ispali  Inter Club Zurigo II i FC Galatasaray II.