Hajduk Zürich odigrao neodlučeno (2-2) protiv FC Atasport

U subotu je momčad Hajduka Zürich odigrala trening utakmicu u Seonu(AG) kod FC Atasporta. Trener Klasan za ovaj susret nije mogao računati na četvoricu standardnih igrača: Vrkića, Gazilj M. zbog ozljeda te Papića i Kafadara koji su dobili poštedu za ovu utakmicu.

Utakmica je počela u žestokom tempu sa obje strane. Prva prava prilika stiže  u 13. minuti  kada igrač Hajduka Petričević iz blizine puca, ali golman domaćina uspješno brani udarac. Domaćin uzvraća u 18. minuti kada nakon centaršuta napadač domaćih glavom puca, ali vrlo dobri golman “bilih” izbacuje u korner. U 32. minuti nakon udarca iz kuta igrač domaće ekipe ostaje bez čuvara i matira golmana Hajduka za prednost domacih od 1-0. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom od 1-0. Odmah na samom početku drugog djela domaćin ima priliku za povečanje vodstva, no vratar Hajduka Puh brani  fantastično. Ubrzo Hajduk izjednačuje preko brze kontre. Srtijelac  za 1:1 je Osmani.

Nakon pogotka uslijedila je gruba igra sa puno žestokih startova, pogotovo sa domaće strane, koje iznimno loši sudac utakmice nije sankcionirao, tako da se više vremena provelo na prekidima negoli u čistoj igri. U 62. minuti  Hajduk Zürich dolazi u vodstvo: nesporazum u obrani domaćina uspješno koristi i realizira Gavran za 1:2.
Zbog pada koncetracije ili snage, sa obzirom da je u jako visokom ritmu odigrao utakmicu, Osmani  u 78. minuti gubi jednu loptu te domaćin poentira za konačnih 2:2.

Trener Klasan mogao je biti jako zadovoljan, jer je bez četvorice standardnih igrača,  koji su “kičma”  ove momčadi Hajduka, izborili neodlučen rezultat. Time su zamjene pokazale da trener može ozbiljno računati na sve igrače koje ima na raspolaganju.

Hajduk Zürich: Puh, Babić, Osmani, Krišto, Gazilj ,(C)Petričević, Mišković, Žugo, Gavran, Vukadin, Buljubašić. Klupa:  Aničić, Margarin, Mihalovski, Mutkov.
Trener: Igor Klasan

U nedjelju 22.ožujka sa početkom u 12.00 sati na Buchlerenu slijedi generalna proba za nastavak sezone. U goste dolazi grčka momčad FC Hellas.

Tekst: Stjepan Špehar/Jakov Radanović