Hajduk Zürich igrom nadvisio švicarskog trećeligaša Dottikon

NK Hajduk – FC Dottikon 3:3 (0:1)

Hajduk Zuerich 2015
Hajduk Zuerich pred prvu pripremnu utakmicu

Na igralištu u Buchlerenu, nogometaši Hajduk Zürich su nakon mjesec dana treninga odigrali prvu prijateljsku utakmicu i oduševili svoje navijače u utakmici protiv trećeligaškog Dottikona.

Odmah od samog početka teško je bilo naslutiti tko je momčad iz četvrte a tko iz treće lige. Hajduk je od početka zagospodario terenom. Siguran srednji vezni dvojac Papić i Kafadar hranili su loptama napadački dvojac M.Gazil i Žugo koji praktički nisu dali odmora obrani gostiju. Hajduk je bio jako blizu vodstva no dobri gostujući vratar je sve pokušaje uspješno sprijeöio. Usprkos dobroj igri, Hajduk je iz prve prilike gostiju u 20. Min primio gol zbog nesmotrenosti Hajdukove obrane.

Na samom početku drugog poluvremena slobodan udarac za Hajduk koji pretvara u zgoditak Josip Vrkić. Samo dvije minute poslije 11-metara za goste koji ponovno dolaze u vodstvo. Hajduk ne posustaje te u 65. minuti dolaze do izjednačenja golom Kafadara. Utakmica kao da se malo primirila sve do 82 minute kada M.Gazilj sa dvadesetak metara neobranjivo puca i dovodi Hajduk u vodstvo od 3:2.

Svega dvije minute nakon toga najljepša prilika na utakmici Krišto proigrava Kafadara koji isprve proslijeduje do Papića koji nažalost šutira tik uz vratnicu.Nažalost svega minutu prije kraja gosti jednu odbijenu loptu pospremaju u mrežu za konačnih 3:3.

S obzirom da se radi o prvoj pripremnoj utakmici u kojoj je za protivnika bila momčad iz višeg ranga kao i izostanku nekolicine igrača, trener Igor Klasan je bio jako zadovoljan prikazanom igrom i zalaganjem momčadi.

Hajduk je nastupao u sastavu: Boris Puh,(C) Josip Vrkić, Ismail Osmani, Josip Krišto, Šime Gazilj, Dragan Kafadar, Jure Mišković, Mario Papić, Mate Margarin, Mate Gazilj i Mate Žugo. Klupa: Marko Aničić, Dario Buljibašić, Denis Babić, Dario Petričević, Mirko Šuta . Trener Igor Klasan.