SV Hajduk Wiesbaden vs. FC Albania Wiesbaden | 2:1 (2:0)
———————-
1* Milan Pavličić
1* Josip Hrkovac

Nakon 17 dana pauze zbog vremenskih neprilika i nemogućnost odigravanja utakmica, Hajduk je nastavio svoj pobjednički niz i u izravnom dvoboju dvaju konkurenata za ulazak u veći rang, upisao iznimno važnu pobjedu!

Pred 250 gledatelja od kojih je većina bila na Hajdukovoj strani, se ipak u početku utakmice osjetila mala nervoza u redovima hrvatske momčadi.
Albanci su odmah u startu pokušali agresivnom defenzivom minirati kombinacijsku igru Hajduka, te dugim loptama pokušali naći visokog i jakog centarfora, kojemu je zadatak bio graditi loptu i uposliti niske i poletne suigrače.

Stoperski tandem Hajduka Pašalić i Vankirk su ipak ostali staloženi i mirni, te otklonili sve opasnosti.

U desetoj minuti onda prva sumnjiva situacija u šesnaestercu Hajduka. Kapetan i razigravač gostujuće momčadi dodaje loptu na krilo, koji odmah loptu prosljeđuje pred sam gol, gdje napadač Albanaca spremno dočekuje loptu i istu posprema u mrežu. Sudac je ipak u jednom od ta dva dodavanja prepoznao zaleđe, te nije priznao pogodak.

Od te situacije je onda konačno i Hajdukova momčad pronašla svoj način igre, te preuzela potpunu kontrolu na terenu, dok su se gosti oslonili na kontranapade.

Trajalo je sve do 38. minute, kada prekaljeni bivši mladi reprezentativac naše reprezentacije Milan Pavličić oštar slobodni udarac šalje u šesnaesterac, kojega Josip Hrkovac spremno dočekuje na drugoj stativi, te neobranjivo loptu šalje u mrežu za veliko slavlje momčadi i publike!

Samo dvije minute kasnije, Boras loptu centrira sa jedne strane šesnaesterca na drugu, gdje je Pavličić spremno čekao. Sjajno primanje koljenom i direktni udarac iz prvog kontakta nakon primanja Hajduk dovodi u vodstvo od 2:0. Bila je ovo sjajna minijatura igrača, koji je dvije godine za redom bio Osijekov najbolji strijelac.

U drugom poluvremenu je Hajdukova momčad propustila iskoristiti niz sjajnih prilika, te se po starom nogometnom pravilu to za malo i vratilo..

U 93. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac Albancima, premda su svi vidjeli prekršaj izvan šesnaesterca. Golman Hajduka Perica Dalić je dirnuo loptu, ali nije uspio skrenuti van okvira gola, tako da je Albania uspjela smanjiti rezultat na 1:2.

Ipak na kraju Hajduk bilježi vrijedna tri boda i potpuno zasluženu pobjedu!
Sjajna momčadska igra i velika trka je urodila plodom, tako da se navijači ovoga kluba s pravom mogu nadati ulasku u veći rang na kraju sezone.