hajduk-dinamo
Hajduk - Dinamo/Foto HINA

HAJDUK SE VRATIO U BORBU ZA TITULU: Hajduk svladao Dinamo na Poljudu

U zaostaloj utakmici 9. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu svladao Dinamo s 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Nikola Kalinić u 63. minuti.

Prvo poluvrijeme trajalo je čak 55 minuta zbog brojnih prekida uzrokovanih prvenstveno sudarima glavama igrača uslijed velike borbenosti, ali bez ijedne izrazite prilike za postizanje pogotka si jedne strane. Najduži prekid dogodio se nakon sudara glavama Melnjaka i Lauritsena u domaćem kaznenom prostoru sredinom prvog poluvremena. Nakon poduže stanke oba igrača nastavila su utakmicu s povezima oko glave, ali Melnjak je ipak ubrzo morao biti zamijenjen. Zbog ozljeda glave pomoć se morala ukazivati i Ademiju te Emreliju, ali i ta dva gostujuća igrača mogla su nastaviti susret.

Drugo poluvrijeme ipak je donijelo kvalitetniji nogomet, a prvu izglednu priliku imao je Dinamo u 58. minuti. Petković je dobro ubacio s lijeve strane, ali udarac glavom Emrelija bio je preslab pa je Kalinić lako pokupio loptu.

Hajduk, koji je i u prvom poluvremenu imao inicijativu, no Livakoviću je nastojao zaprijetiti isključivo preko centaršutova, stigao je do prednosti u 63. minuti. Vuković je lijepo uposlio Kalinića u gostujućem 16-ercu, uslijedilo je dvostruko proigravanje s Mikanovićem nakon kojega se iskusni napadač izborio za prostor za udarac s 12-13 metara iskosa s desne strane te pogodio suprotni kut iznenađenog Livakovića.

Nakon primljenog pogotka i Dinamo je morao pokazati više inicijative, ali zaprijetio je samo udarcima s distance preko Mišića u 70. i Emrelija u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Lovre Kalinić je u oba navrata bio na visini zadatka.

Ovom pobjedom treći Hajduk je stigao na 62 boda, četiri manje od vodećeg Dinama, a dva manje od drugog Osijeka.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola, a Dinamo očekuju još dva derbija, oba u Zagrebu, u 34. kolu će ugostiti Osijek, a u posljednjem, 36. kolu Hajduk.