Hajduk pobijedio Sturm, RB Salzbug uvjerljivo završio pripreme

Ovo je bilo naše najbolje izdanje na pripremama, kaže trener Tudor

hajduk6

Hajduk je nakon dva poraza (Sandhausen 3:1, Gyeongnam 3:2) stigao i do prve pobjede na pripremama u Turskoj. Bijeli su nadjačali austrijski Sturm 2:0 pogocima Bashe (22. minuta) i Tomičića (34.).

– Fizički još nismo na razini na kojoj bismo trebali biti, noge su još teške. Stvorili smo puno prigoda ali ih nismo iskoristili – kazao je nakon utakmice trener Hajduka Igor Tudor i dodao:

– Istina je da je ovo bilo naše najbolje izdanje, ali treba znati da je Sturm igrao s kombiniranom momčadi. Pripreme su takve, ni mi nismo odigrali nijednu utakmicu u punom sastavu, odnosno s momčadi koja će početi prvenstvo.

Hajduk će do povratka u Split još igrati protiv Wolfsbergera, Universitatee Cluj i Dinama iz Tbilisija.

zulj6
Žulj je nastupio i protiv Zenita

A vodeća momčad jesenskog dijela austrijskog prvenstva, RB Salzburg, uvjerljivom pobjedom nad sudanskim prvakom Al Merrikhom (4:1) završila je pripreme u Dohi.

Iako su Sudanci u 8. minuti poveli pogotkom Traorea, salzburška momčad uspjela je u potpunosti preokrenuti rezultat, a strijelci su bili Kampl (13.), Alan (48.), Mané (62.) i Kamal (70., ag.).

Za Red Bull je od 63. minute nastupio i novopridošli mladi austrijski reprezentativac Robert Žulj koji je dosad već postigao dva pogotka na pripremama.

Inače, Salzburg je u četiri pripremne utakmice imao vrlo dobar učinak – tri pobjede (Znojmo, Bayern, Al Merrikh) i poraz (Zenit) uz gol razliku 15:2. (ha)