Hajduk iz Züricha zna samo za pobjede

NK Hajduk ZH– FC Lenzburg 3:1

Hajduk Zürich 08.03.2015Na igralištu na Buchlerenu Hajduk iz Züricha je odigrao drugu prijateljsku utakmicu a za protivnika je bila još jedna momčad iz treće lige FC Lenzburg. Lijep sunčan dan privukao je velik broj prijatelja Hajduka koji su došli podržati “Bile” i na licu mjesta se uvjeriti da se u Hajduku nešto novo događa. Zaista nisu požalili što su svoje nedjeljno popodne proveli uz Hajduk jer su im se momci prikazanom igrom i u konačnici rezultatom odužili na najbolji način.Treba biti realan i reći da su ovo tek pripremne utakmice te da ono pravo tek dolazi ali kad za protivnike imate momčadi koje su iz većeg ranga te rezultatski u puno boljim situacijama od Hajduka , nemožemo a ne biti optimistični da naše “Bile ” čekaju bolji dani.

Utakmica je od samog početka bila čvrsta, igra se odvijala između dva šesnesterca sve do 5 minute kada Gazilj Mate dobiva jednu dugačku loptu od Krište koji je prima na prsa okrenut leđima golu te iz prve iz okreta maestralnim udarcem skida “paučinu” sa gola za vodstvo od 1:0.
Nakon pogotka nastavlja se i dalje bitka večinom na sredini terena sve do 25 minute kada nakon kornera Hajduka obrana gostiju čisti, ali na kratko jer lopta sjeda na nogu Babića koji topvskim udarcem dovodi Bile u vodstvo od 2:0.

Gosti pokušavaju preko krila i ubačajima u 16-metara ali danas jako sigurna obrana sve čisti. Do kraja poluvremena utakmica se odvijala u jakom ritmu ali bez nekih velikih prilika na obje strane. Početkom drugog poluvremena trener Klasan uvodi dvojicu novih igrača Gavran i Gazilj S.
U 57 minuti utakmice ponovno je u akciji Gazilj Mate koji nakon solo prodora loba istrčalog golmana gostiju za 3:0. Gosti su u dva navrata zaprijetili udarcima iz daljine ali dobri golman Puh sve pokušaje uspješno brani.

U 72 minuti nakon gužve u šesnestercu Hajduka gostujući napadač sretno-spretno smanjuje rezultat na konačnih 3-1. Do kraja utakmice Igor Klasan je dao priliku svim igračima sa klupe. Na danasnjoj utakmici dogodio se i jedan polako šaljiv incident koji je režirao glavni sudac i 15-djece koja su promatrala utakmicu sjedeći uz ogradu. Naime sudac je u 39 minuti prekinio utakmicu da bi djecu udaljio od terena i dok se mi svi trudimo da djece bude što više oko terena neki se trude da ona budu što dalje od njega.

Sastav Hajduka:
Puh, Petričević, Krišto, Osmani, Kafadar, Papić, Mišković, M.Gazilj, Žugo, Babić, Vukadin. Klupa:Ančić, S.Gazilj, Margarin Gavran, Buljubašić, Mutkov. Trener: Igor Klasan Pomoćni trener : Siniša Kovačević.

U subotu 14.ožujka Hajduk gostuje kod još jednog trećeligaša FC Stat dok u nedjelju 15.ožujka na Buchlerenu sa početkom u 14 h u goste dolazi NK Posavina Basel.