Hajduk iz Wiesbadena neumoljiv, na gostovanju stradao Biebrich sa 2:5

SV Biebrich – SV Hajduk Wiesbaden  2:5 (1:1)

I nakon šestog kola momčad Hajduka ostaje prvi pratitelj FC Freudenbergu, koja je vodeća momčad lige sa stopostotnim učinkom!

Kao i kod ostalih hrvatskih momčadi diljem Njemačke, i kod Hajduka Wiesbaden se osjeća da se standardni igrači, koji su bili na godišnjim odmorima, vraćaju u formu i da polako sve sjeda na svoje.

U ovom kolu je Hajduk gostovao kod vrlo neugodne momčadi Biebricha, koja je prije dvije sezone za jedan jedini bod ostala prekratka za ulazak u veći rang. Prošle sezone do Božića su bili na drugome mjestu, pa tek onda u uzvratnom dijelu do kraja sezone znatno oslabljena padala na tablici.

Ove sezone je Biebrich s novim trenerom formirao novu ekipu punu starijih i iskusnih igrača, koja je pogotovo u prvom poluvremenu iskustvom i čvrstom igrom krotila igru inače poletnih igrača Hajduka, dok je Hajdukova defenziva također protivnika držala podosta daleko od svoga gola.

Uvodnih pola sata većinom se igralo na sredini terena s laganom prednošću Biebricha, koji je Hajduku uspio nametnuti svoju igru. Hajduk je prijetio iz kontri, dok je Biebrich prijetio dugim loptama i iz prekida.

Hajduk je poveo u 35. minuti nakon sjajno izvedene kontre. Radko Radev odlično je uposlio Tomislava Badrova, koji s ruba šesnaesterca iz okreta loptu lijevom nogom šalje u rašlje! Da bi stvari ipak došle na svoje, je Biebrich samo dvije minute kasnije iz slobodnog udarca sretno došao do ipak zasluženog izjednačenja rezultata na 1:1.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli pravu sliku momčadi Hajduka. Nisu se više tražila komplicirana rješenja, protok lopte iz defenzive u ofenzivu se znatno ubrzao, svaki igrač se dosta više kretao na terenu i brzo se mogao osjetiti umor starijih igrača Biebricha, koji više nisu stigli pokriti prostor u nametnutom tempu.

Hajduk Wiesbaden (3)Već u 52. minuti igrač utakmice Tomi Badrov, nakon ubačaja iz kornera Sarića, koristi ogroman nečuvani prostor za oštri i precizan udarac glavom za novo vodstvo hrvatske momčadi od 1:2. Povećanje vodstva uslijedilo je već u 58. minuti kada Ivan Dimitrov pronalazi Badrova, koji u šesnaestercu fintom prolazi protivničkog braniča, te rutinski špicom loptu gura u sami kut mreže Biebricha za vodstvo od 1:3.

Nizale su se prilike Hajduka. U 75. minuti  obrana domaćina ruši Dimitrova na 20 metara od svoga gola. Radko Radev je izveo slobodan udarac i već je 1:4 za Hajduk. Da bi stvari za Biebrich bile još gore  pobrinuo se jedan od najboljih pojedinaca na terenu, Damir Sarić, jakim udarcem sa ruba šesnaesterca a lopta je odsjla u rašljama domaćeg vratara za 5:1!

Ipak u 84. minuti domaćin dolazi do još jednog pogotka, ponovno iz prekida. Ovoga puta se Hajdukova obrana na žalost u vlastitom šesnaestercu nije snašla najbolje, te srušila napadača domaćina. Izvedeni jedanaesterac Ivković čita i uspijeva skrenuti na stativu, ali se od tamo lopta vraća izvođaču, koji ovoga puta ipak uspijeva zaokrenuti loptu u mrežu za konačnih 5:2 Hajduka!

Sastav Hajduka: Ivković – Komušanac, Pašalić, Suša, Novak (od 71. D. Briševac) – Sarić, I. Briševac – Tropšek (od 30. Dimitrov), Badrov (od 80. Dragun), Radev – Garčev

U sljedećem kolu Hajduk igra derbi protiv kluba iz obližnjeg sela Rambacha. I u ovoj utakmici se od Hajduka očekuje pobjeda, s kojom bi podigao još jednom pritisak vodećem Freudenbergu. Hajduk, koji je na rasporedu 24.09. slobodan, 01.10 u derbiju prvenstva ide u goste upravo Freudenbergu!