Croatia Geislingen 2012 / Foto: Niki Raguž

GUBITNIČKI NIZ: Krajnje je vrijeme za Croatiju Geislingen da se probudi i pokaže svoj pobjednički mentalitet

U devetom kolu Kreislige A, Croatia Geislingen je upisala svoj četvrti poraz u nizu.

Klubovi Uhingen, SC Geislingen II, Eislingen te jučer i TSV Ebersbach, uspjeli su zadati teške udarce hrvatskoj momčadi.

Najveća rezultatska kriza unazad 2 godine pogodila je Croatiu koja je premijernu sezonu u A ligi otvorila s 4 pobjede i remijem. Nakon toga pada u rezultatski “crni niz”. Moramo ga tako nazvati, jer to tako zaista i jeste. Croatia parira, čak i dominira većinom utakmice u sva 4 poraza, no utakmice se gube u svega 20 minuta.

Kao i jučer, ništa nije slutilo na dobro od samog početka. Gosti su pitanje pobjednika riješili već nakon 22 minute kada je na semaforu stajalo 0:3.

Što reći, 3 pokušaja, 3 pogotka, izostanak segmenta sreće ili nešto drugo?

Hrvati kao da su tada dobili pljusku i ubacuju u brzinu više. Preuzeta je inicijativa na terenu, blok gostiju probijen, pogotkom Luke Blaž, nakon nešto više od 50 minuta igre. Croatia je uhvatila ritam, stisnulo se goste praktički na njihovih 20-ak metara, tresla se i greda, odbijenu loptu nažalost nisu pospremili u mrežu.

Zatim na scenu stupaju nemile scene koje gostima idu u prilog. Kreće petominutna stanka zbog međusobnog naguravanja i tada ritam ponovno pada. Do kraja se Croatija nije uspjela vratiti u pobjednički ritam te se rezultat nije mijenjao.

Croatia Geislingen 2012 – TSV Ebersbach 1 : 3

Ovo je kriza iz koje Croatia pod hitno treba izađi, želi li ostati u borbi za gornji dio ljestvice.

Sada im dolazi nešto lakši raspored pa se nadaju i novoj pobjedi i vraćanju na pobjednički kolosijek.

Croatia II je također upisala četvrti vezani poraz.

Ovog vikenda, bolja je bila Iliria Göppingen, koja je slavila sa 6:2.

Bila je to utakmica u kojoj je Croatia II trebala prelomiti crni niz i uzeti bodove kako bi poboljšala stanje na ljestvici, s obzirom da se radi o ekipi koja je tek jedno mjesto iznad na ljestvici i do ovog susreta je imala samo bod više.

Albanci su ipak zasluženo slavili i sada su na plus 4. Croatia II je trenutačno deseta sa 6 bodova.