Detalj s utakmice Bayerna (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Preslik FB)

GOLIJADA U ZADNJEM KOLU BUNDESLIGE: Arminije u Münchenu protiv Bayerna osvojila prvi bod nakon 1985. godine

Nakon što je u Dohi osvojio naslov svjetskog klupskog prvaka, Bayern je po povratku u Njemačku odigrao 3-3 protiv Arminije u posljednjem susretu 21. kola njemačkog prvenstva.

Arminija je vodila 2-0 i 3-1 i bila korak do prve pobjede u Münchenu nakon 1979. godine. Međutim, svjetski i europski prvak je uspio izjednačiti na 3-3.

Bio je to prvi remi za Arminiju nakon šest uzastopnih poraza, te prvi bod u Münchenu nakon 1985. godine.

U prvom poluvremenu igralo se po jakom snijegu koji je prekrio travnjak, no u nastavku susreta uvjeti za igru su bili odlični. Gosti su poveli već u 9. minuti golom Michela Vlapa, da bi u 37. minuti Amos Pieper zabio za 2-0.

Arminija je iz dvije prilike zabila dva gola, dok je Bayern u prvom dijelu djelovao nemoćno. Bavarcima je nedostajalo ritma i ideje i nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Stefana Ortegu Morena.

Bayern je smanjio u 48. minuti golom Roberta Lewandowskog, međutim samo minutu kasnije gosti su izveli brzu kontru koju je u pogodak pretvorio Christian Gebauer.

Corentin Tolisso je u 57. smanjio na 2-3, a Alphonso Davies je lijepim udarcem u 69. minuti izjednačio na 3-3. Do konca susreta domaćin je mogao i do pobjede, no Arminija se uspjela obraniti.

Bayern vodi na ljestvici sa 49 bodova, pet više od Leipziga, dok Eintracht na trećem mjestu ima 39 bodova, kao i Wolfsburg.

Arminija je i dalje u zoni ispadanja, drži 16. poziciju sa 18 bodova koliko ima i Hertha stepenicu više.

REZULTATI
Bayern - Arminia Bielfeld  3-3 (Lewandowski 48, Tolisso 57, Davies 69 / Vlap 9, Pieper 37, Gebauer 49)