Golijada Posavine Frankfurt, sada treba pobijediti i Concordiu

FC Posavina Frankfurt – 1. Rödelheimer FC  6:2 ( 3:1 )

Nedjeljna utakmica nije dobro počela za Posavinu. Gosti su iskoristili nepažnju obrane Posavine i poveli sa 0:1 u 19. minuti. Ali nakon toga gola dominacija momčadi Posavine. U 27. minuti izjednačenje od 1:1 a strijelac je Patrik Udovičić. Udovičić je u 31. min začetnik akcije za novi gol Posavine kada puca i pogađa vratnicu od koje se lopta odbija na glavu Ante Peko koji zabija za vodstvo od 2:1.  Nije prošlo ni dvije minute kada Marin Bago postiže gol za 3:1 u 33. minuti. Bio je to lijepi gol Bage koji je prebacio loptu preko vratara.

Nakon poluvremena gosti opet bolje otvaraju utakmicu i smanjuju na 3:2 u 53. minuti. A onda serija golova Posavine. Mario Pejić zabija nakon kornera kojeg ubacuje Patrik Udovičić. Nakon lijepe akcije Ante Peko u 71. minuti povećava na 5:2 da bi na kraju Mario Krajina postavio konačan rezultat u 89. minuti za 6:2.

-Čestitke igračima na velikoj borbi. Ali ovo još nije dovoljno za opstanak u ligi. Moramo se dobro pripremiti i protiv Concordie Eschersheim uzeti sva tri boda, izjava je trenera Posavine.

Sastav: Nikola Vincetic – Marin Bago (c), Ivan Vorgic, Marijo Vorgic, Matija Zivkovic – Sasa Cancarevic, (od 46. Mario Pejic) Ante Peko, Mato Dukic, Mato Spijonjak, (od 46. Mario Krajina) Miroslav Baotic  – Patrik Udovicic (od 77. Anto Matic). Na klupi : Dario Iljazovic (ETW), Danijel Koturic

Druga momčad Posavine je postigla svoju treću pobjedu u nizu. Stradala je druga momčad 1. Rödelheimer FC rezultatom 4:1. Strijelci za Posavonu II: 1:0 Matej Juri(19.), 2:0 Duro Marsic (43.), 3:0 Dragan Budimir (61.) i 4:0 Dragan Budimir (67.) . Trener i predsjednik kluba Marko Pavić je bio jako zadovoljan momčadi koja se od 7. popela na 4. mjesto.

Posavina Frankfurt je u nedjelju slobodna i mora gledati kako će konkurenti igrati. Sljedeca utakmica je u nedjelja,13. svibnja. Zadnja utakmica kod kuće u ovoj sezoni igra se protiv Concordia, zbog čega uprava poziva navijače da dođu bodriti svoju momčad u možda i odlučujućoj utakmici za ostanak u ligi.