Vratar Bayerna Manuel Neuer (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

GOLIJADA U UTAKMICI BUNDESLIGE: ‘Sedmica’ Bayerna u Bochumu, Nagelsmann dao priliku dvojici hrvatskih igrača Bayerna

Još jednom iznimno uvjerljivom predstavom i pobjedom od 7-0 na gostovanju u Bochumu, nogometaši Bayerna zadržali su prvo mjesto i maksimalni bodovni učinak nakon tri kola nove sezone njemačke Bundeslige.

Već u 4. minuti mrežu domaće momčadi pogodio je Leroy Sane, a u 25. minuti je svoj prvijenac u debiju za Bavarce postigao Nizozemac Matthijs de Ligt. Kingsley Coman bio je strijelac za 3-0 u 33. minuti, a Sadio Mane je u 42. minuti pogodio za 4-0 na poluvremenu. Mane je u 60. minuti realizirao kazneni udarac za 5-0. Domaći branič Gamboa je zatresao svoju mrežu u 69. minuti, a za konačnih 7-0 strijelac je bio Serge Gnabry.

Trener aktualnih prvaka Julian Nagelsmann u ovom je dvoboju dao priliku i dvojici hrvatskih mladića. Josip Stanišić je u 62. minuti zamijenio Lucasa Hernandeza na lijevom boku Bayernove obrane, a Gabriel Vidović je u 72. minuti ušao umjesto Manea.

Bayern je jedina momčad u Bundesligi sa devet bodova nakon tri kola, uz gol-razliku 15-1. Po sedam bodova imaju Borussia Moenchengladbach, Union Berlin i Mainz. Na začelju su bez bodova Bayer Leverkusen i Bochum.

Nogometaši Eintrachta i Koelna odigrali su 1-1 pa je momčad iz Frankfurta i dalje bez pobjede u novoj sezoni.

Japanac Daichi Kamada je u 72. minuti postigao vodeći pogodak za Eintracht iz slobodnog udarca sa 17 metara, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Tada se činilo da će aktualni pobjednici Europske lige konačno doći do prve pobjede u novoj sezoni.

No, planove domaćih pokvario je Jan Thielmann, kad je jednu odbijenu loptu nakon udarca iz kuta volejem sa 18 metara poslao neobranjivo u mrežu. Vratar Eintrachta Kevin Trapp bio je nemoćan.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić odigrao je cijelu utakmicu na poziciji desnog bočnog u Eintrachtovoj obrani, a u 89. minuti je njegov udarac s ruba kaznenog prostora obranio gostujući vratar Schwabe.

Koeln je nakon tri kola na osmom mjestu sa pet bodova, a Eintracht je sa dva boda na 15. poziciji.

Njemačka – 3. kolo
Eintracht – Koeln 1-1 (Kamada 72 / Thielmann 82)
Bochum – Bayern 0-7 (Sane 4, De Ligt 25, Coman 33, Mane 42, 60-11m, Gamboa 69-ag, Gnabry 76)

Odigrano u petak i subotu:
Union B. – RB Leipzig 2-1 (Siebatcheu 32, Becker 38 / Orban 83)
Borussia D. – Werder 2-3 (Brandt 45+2, Guerreiro 77 / Buchanan 89, Schmidt 90+3, Burke 90+5)
Bayer L. – Hoffenheim 0-3 (Baumgartner 9, Kramarić 34, Rutter 78)
Wolfsburg – Schalke 0-0
Augsburg – Mainz 1-2 (Demirović 35 / Onisiwo 31, Lee Jae Sung 90+3)
Stuttgart – Freiburg 0-1 (Grifo 11)
Borussia M. – Hertha 1-0 (Plea 34-11m)