Igrači i uprava Croatije Zürich / Foto:Fenix Magazin - Ivan Barišić

Golijada Croatie Zürich, sa 4 pogotka Marijana Šišića, za završetak jesenskog dijela prvenstva

FC Kosova – NK Croatia ZH 1:7 (0:2)

NK Croatia je odlično započela utakmicu pogotkom Ivana Dukića već u 5. minuti utakmice i time je jasno dala do znanja protivniku kako će se odvijati utakmica. Snaga hrvatske momčadi vidjela se na terenu i samo je bilo pitanje kada će FC Kosova potpuno izgubiti kontrolu nad utakmicom. U 40. minuti Nikola Novak postiže sjajan pogodak iz slobodnog udarca i šokira domaćine.

Drugo poluvrijeme pripalo je Marijanu Šišiću koji je od 46. do 73. minute postigao četri pogotka i time riješio utakmicu, ali za kraj se u listu strijelaca upisao i Luka Lapenda koji je svoj pogodak postigao u 80. minuti za konačni rezultat.

Tri minute kasnije kapetan domaće momčadi zatražio je da se utakmica prekine radi velikog nevremena i kiše koja je pljuštala, što je u dogovoru sa kapetanom NK Croatie i učinjeno pa je sudac utakmice mogao samo ispuniti želju momčadi i poslati ih u svlačionice.

momcad_obradjenoKlubovi su se već pismeno očitovali kod regionalnog saveza o prekidu utakmice i zahvaljujući vrlo dobrim odnosima dvaju klubova, koji dijele svlačionice i nogometno igralište, FC Kosova je suglasan da se upiše pobjeda NK Croatie od 1:7 kako se utakmica ne bi morala ponovno odigravati.

Kada se rezultati utakmice upišu, Croatia će završiti na drugom mjestu kao jesenski doprvak. Unatoč lošem startu u prvenstvu igrači Croatie pokazali su da ništa nije nemoguće te su svojom igrom i zalaganjem dogurali do drugog mjesta na ljestvici.

Trener Robert Čurić prezadovoljan je sa momčadi i dosad postignutim i nada se da će NK Croatia i u proljetnom djelu prvenstva pokazati svoje znanje i iskustvo koje se godinama stvaralo.

Predsjednik NK Croatie Stjepan Špehar ima samo riječi hvale za igrače i trenera, koji u ovakvim teškim vremenima, kada ih financijska situacija ni malo ne mazi, pokazuju spremnost žrtvovati se za klub i daju ovakve rezultate. Čovjek može biti samo zahvalan, ponosan i ništa više, izjavio je predsjednik Špehar.

Sastav NK Croatia: F. Dukić, D. Crnković, A. Vukadin, S. Laštro (C), I. Dukić, M. Šišić, A. Prcela, M. Jelečević, L. Lapenda, M. Stjepanović, N. Novak. Još je igrao: M. Zrilić. Trener: R. Čurić.