Gol Perišića u uvjerljivoj pobjedi Wolfsburga

Ivan-PerisicWolfsburg je u devetom kolu Bundeslige ostvario bitnu pobjedu protiv Mainza 3:0, a svoj doprinos ovoj pobjedi je ugradio i Ivan Perišić pogotkom u 60. minuti.

Hecking je utakmicu započeo s Olićem i Perišićem od prve minute a već u 13 . minuti susreta Ivica Olić se našao u dobroj prilici kada je s 11 metara pucao glavom u donji lijevi kut, ali je golman Mainza to obranio. Samo dvije minute kasnije Wolfsburg nakon ubačaja Schafera dolazi do ranog vodstva, piše Goal. Na desetak metara od gola je stajao Naldo, dočekao je loptu glavom i precizno je pogodio za 1:0. Deset minuta kasnije Mainz je imao najbolju priliku na utakmici za izjednačenja. Sami Allagui se našao sam ispred golmana Wolfsburga, odlučio je pucati u desnu stranu, Benaglio je dobro ocijenio i uspio je odličnom obranom spasiti svoj gol.

Nakon povratka s poluvremena, u 51. minuti odličnu obranu je zabilježio i golman Mainza, Karius. Kevin De Bruyne je došao do prostora u šesnaestercu i poslao je brzu prizemnu loptu prema desnoj strani, ali Karius je dobro reagirao. Dvije minute kasnije odlična solo akcija Ivice Olića, došao je sve do golmana i samo je trebao ugurati loptu u mrežu, odlučio se za lijevu stranu gola, ali Loris Karius je još jednom upisao dobru obranu.

Pritisak se Wolfsburgu isplatio u 60. minuti kada je Karius nakon nekoliko odličnih obrana ipak popustio. Glavom je za 2:0 pogodio Ivan Perišić, a hrvatski je igrač igru napustio nakon deset minuta. Zamijenio ga je Arnold.

Odličnu priliku su imali gosti u 75. minuti kada je Johannes Geis izveo slobodni udarac, lijepo je pucao po lijevoj strani, ali je Diego Benaglio obranio.

Ivica Olić je imao još jednu sjajnu priliku deset minuta prije kraja utakmice. U petercu je dotrčao do odbijene lopte, no pogodio je prečku. U 87. minuti Daniel Caligiuri je iskoristio dobro dodavanje Juniora Malande i sigurno je zabio za konačan rezultat utakmice.

Wolfsburg je ovom pobjedom preskočio Mainz na bundesligaškoj ljestvici i sada je druga momčad prvenstva s tri boda manje od vodećeg Bayerna koji kasnije igra svoju utakmicu 9. kola.  Mainz je šesti s 14 bodova.U sljedećem kolu Wolfsburg gostuje kod Stuttgarta, a Mainz na domaćem terenu igra protiv Werdera.