Arhivska snimka utakmice Europske lige / Foto: Hina

Genk uoči Dinama ostvario uvjerljivu pobjedu

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi, Racing Genk je u susretu devetog kola belgijskog prvenstva pobijedio Seraing sa 3-0.

Junak utakmice bio je nigerijski napadač Paul Onuachu koji je zabio sva tri gola i još promašio kazneni udarac.

Nigerijac je otvorio utakmicu promašivši kazneni udarac u 34. minuti, no do kraja poluvremena je ipak zabio dva gola, prvog u 42. minuti, a drugog dvije minute kasnije.

Konačnih 3-0 Onuachu je postavio u 50. minuti iz jedanaesterca.

Nigerijski napadač, koji je u Genk stigao 2019. iz danskog Midtjyllanda, je trenutačno drugi strijelac belgijskog prvenstva s devet golova. Dva više od njega zabio je napadač Antwerpa Michael Frey.

Genk se trenutačno nalazi na trećem mjestu ljestvice sa 17 bodova koliko ima i Eupen na drugom mjestu, a na vrhu je Club Brugge s bodom više.

Dvoboj između Genka i Dinama na rasporedu je u četvrtak, 30. rujna na stadionu Venue Cegeka Arena u Genku.

U drugom susretu iz H skupine sastaju se West Ham i Rapid.