Gavranovićeva dva pogotka za pobjedu, Badelj i Iličević nemoćni protiv Schalkea

Nesuđeni hrvatski reprezentativac sjajan na pripremama u dresu Züricha

gavranovic1
Borbeni Gavranović (u tamnom dresu)

Dvanaesterostruki švicarski prvak Zürich odigrao je posljednju utakmicu na pripremama uoči nastavka prvenstva. Momčad trenera Ursa Meiera uvjerljivo je pobijedila švicarskog drugoligaša Locarno (4:0).

Mario Gavranović, švicarski reprezentativac hrvatskih korijena, pred kraj prvog dijela dvama pogocima (40. i 45. minuta) praktično je riješio pitanje pobjednika, a pobjedu je u nastavku, također dvama pogocima, potvrdio Mariani (54. i 63. minuta). Gavranović je odigrao prvo poluvrijeme, a Stjepan Kukuruzović je ušao u igru u drugom dijelu.

– Ova pripremna utakmica je poslužila svrsi. To što je protivnik tek u 65. minuti prvi puta zapucao prema našem golu dovoljno govori o našoj superiornosti. Sada se okrećemo subotnjoj prvenstvenoj utakmici sa Aarauom – zaključio je trener Meier.

Dodajmo kako je HSV u 18. kolu njemačke Bundeslige doživio težak poraz na domaćem travnjaku u susretu sa Schalkeom (3:0). Hamburški klub nastavio je tako s neuvjerljivim nastupima koji su obilježili i prvi dio sezone te mu i dalje prijeti ispadanje iz lige.

Hrvatski reprezentativci Milan Badelj (igrao svih 90 minuta) i Ivo Iličević (igrao do 65. minute) uklopili su se u sivilo momčadi. (ha)