Ilustracija Frankfurt / Foto: Fenix

FRANKFURT: Građane očekuju promjene vezane uz parkirna mjesta

Građani Frankfurta uskoro će parkirna mjesta moći platiti putem aplikacije na svom mobitelu.

 

To je iz Ministarstva prometa Hessena potvrdio Klaus Oesterling (SPD). On bi danas oko 13 sati trebao predstaviti sustav plaćanja putem aplikacije na Smartphoneu.

Prema pisanju frankfurtskih medija, aplikacijom za plaćanje parkinga, građani će moći na brz i jednostavan način izvršiti plaćanje satnih, dnevnih, mjesečnih parkirnih karata…

Ovakav način plaćanja već je moguć u nekim gradovima Hessena. Plaćanje putem parkirnog automata će i dalje biti moguće.

Mediji pišu i o poskupljenju cijena parkinga u središtu grada. Već sad se na čak četiri mjesta u središtu Frankfurta parking plaća tri eura po satu.

Poskupljenjem parkirnih mjesta želi se udaljiti što više automobila iz središta grada.

Fenix-magazin/MD

Povezano

ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara
Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (MD)
DRŽE I DO 10.000 EURA: Nijemci masovno gube novac čuvajući ga na tekućim računima
PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!
parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?
ZNATE LI KOJA VRSTA RAKA POGAĐA SVE VIŠE MLADIH U NJEMAČKOJ? Znanstvenici upalili alarm za mlađe od 40 godina