FRANKFURT Ante Peko spasio čast – najteži poraz Posavine u zadnje dvije godine

BSC SW 19 Ffm – FC  Posavina Frankfurt 7:1  (4:0)

Ne sjećamo se da je Posavina Frankfurt u posljednje dvije godine doživjela ovako težak poraz i odigrala tako lošu utakmicu kao u nedjelju protiv BSC-a.  Domaćini su krenuli puno bolje u utakmicu i na samom početku su u prvih 20. minuta zabili 3 pogodtka za visokih 3:0. Ni Matija Živković, koji se vratio u obranu Posavine nakon šest utakmica neigranja. Ali ni on nije mogao zatvoriti rupe i spriječiti golijadu domacina koji je na poluvrijeme otišao sa nevjerojatno visokih 4:0.

Ante Peko
Ante Peko zabio je jedini zgoditak za Posavinu

U drugom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti razigrane domaćine i nikad lošiju Posavinu. Nakon vodstva od 6:0, Ante Peko je smanjio u 74. minuti na 6:1. I to je bio jedini bljesak u tami igre hrvatske momčadi. Do kraja su domaćini zabili još jedan pogodak za velikih 7:1.

Igrači i uprava jedva čekaju da se odigraju još dvije utakmice do kraja prvenstva i tako završi najlošija polusezona kakvu odavno ne pamti ni oni najstariji „sinovi Posavine“.

Sastav: Matej Marković – Mario Pejić (od 45.Sebastijan Barnjak), Matija Živković, Marin Bago, Danijel Koturić (C) – Stijepan Piljić (od 46. Marko Kalaica), Mato Dukić, Franjo Oršolić – Angelo Spaleta, Dragan Budimir, Ante Peko

BSC SW Ffm II – FC Posavina Ffm II  4:4 (2:1)

Druga momčad Posavine uzela je bod kod BSC-a II i pokazala moral. Iako nisu dobro ušli u utakmicu, u drugom poluvremenu su pokazali da se i nakon 2:4 mogu vratit te na kraju čak imati i mogućnost odnijeti doma sva tri boda. Naime, u 89. minuti Franjo Kesić nije realizirao veliku prigodu za pobjedu. Nakon pet dobivenih utakmica u nizu, ni nerješen rezultat na gostovanju nije loš, a niti je prekinuo seriju nepobjedivosti Posavine II. Uz jedan autogol domaćina, strijelci za drugu momčad Posavine bili su: Ernest Ivić, Nikica Barišić, Bojan Pupovac.

Sljedeću utakmicu prva momčad Posavine je slobodna. Druga momčad igra kod kuće protiv SV Frankfurt Nord. Početak je u 13,00 sati.