Francuzi opet kobni: Hrvatska sjajno počela pa se ‘raspala’ u nastavku

Ulazak vratara Omeyera u igru donio je preokret

duvnjak10Po tko zna koji puta Francuska je bila kobna za hrvatske rukometaše. U prvoj utakmici drugog kruga na Europskom prvenstvu u Danskoj rukometaši Claudea Oneste slavili su 27:25 i pred vratima su polufinala. Hrvatsku s druge strane čeka težak put na kojem će morati pobijediti sljedeća dva suparnika Rusiju i Poljsku.

Igrači Slavka Goluže odlično su počeli utakmicu i velikim dijelom prvog poluvremena imali i vodstvo do tri pogotka razlike. Francuzi nisu imali rješenja za hrvatsku kontru. A onda je umjesto vratara Dumoulina u igru ušao stari hrvatski krvnik Thierry Omeyer čime je počeo preokret Francuza. Do poluvremena su stigli i prestigli Hrvatsku (18:17).

U nastavku igra Golužinog sastava se raspala, Francuzi su ubrzo stvorili četiri pogotka prenosti (23:19), a Hrvatsku je od potpunog potonuća spasio golman Alilović (9 obrana). Najbolji strijelci Hrvatske bili su Kopljar (7 pogodaka) i Štrlek (5) dok su Francuze predvodili Karabatić i Guigou sa po 7 pogodaka. Omeyer je imao 11 obrana.

Ostali rezultati skupine 2: Poljska – Bjelorusija 31:30, Rusija – Švedska 27:29.

Poredak: Francuska 6 bodova, Hrvatska, Švedska i Poljska po 4, Rusija i Bjelorusija bez bodova. (ha)

>>Kauboji maksimalni: Hrvatska na Duvnjakov i Buntićev ‘pogon’ srušila Švedsku!