Lovro Mayer u Dinamovu dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

FRANCUSKO PRVENSTVO: Nova pobjeda Tudorova Marseilla, asistencija Lovre Majera

Nogometaši Marseillea nastavljaju nizati odlične rezultate na startu francuskog prvenstva pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Tudora.

U susretu 5. kola “Le Championnata”, Marseille je na Velodromeu pobijedio Clermont sa 1-0 i nalazi se na diobi prvog mjesta sa 13 bodova koliko imaju PSG i Lens.

Pogodak odluke zabio je Pape Gueye u 49. minuti. Dimitri Payet je ubacio iz kornera, a Gueye najviše skočio za pobjednički pogodak. OM je u završnici susreta mogao zabiti i drugi gol, no Alexis Sanchez nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Mory Diaw.

Gosti su najbliže pogotku bili u 57. minuti kada su u istom napadu dva puta pogodili okvir vratiju. Prvo je Muhammed Cham primio dobar pas i s ruba šesnaesterca pogodio prečku. Lopta se odbila do Yohana Magnina koji je odmah pucao, ali je i on uzdrmao vratnicu. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

Aktualni prvak PSG njije imao previše problema na gostovanju kod Toulousea. Parižani su slavili 3-0 golovima Neymara (37), Kylaina Mbappea (50) i Juana Bernata (90).

Rennes je pobijedio Brest sa 3-1, a Lovro Majer je za domaći sastav igrao 60 minuta upisavši asistenciju.

Majer je asistirao Rodonu u 53. minuti za vodstvo 1-0. Samo četiri minute kasnije izjednačio je Franck Honorat, no Rennes je u samoj završnici susreta uspio zabiti još dva gola za pobjedu. Strijelci su bili Martin Terrier u 89. minuti, te  Desire Doue u prvoj minuti nadoknade.

Lyon se oporavio nakon loše igre u Reimsu u nedjelju pobjedom protiv Auxerrea (2-1), dok je Monaco kod kuće izgubio od Troyesa sa 2-4 produživši niz bez pobjede na pet susreta u svim natjecanjima.

“Lavovi” su protiv povratnika u elitno društvo poveli u 29. minuti preko Tetea, a Karl Toko Ekambi je u 72. zabi za 2-0. Gosti su do kraja uspjeli tek smanjiti preko Mathiasa Autreta u 80. minuti.

Tri dana nakon pariškog remija (1-1), Monaco je kod kuće pokazao potpuno drugačije lice i ponižen je od Troyesa (2-4). Igrači trenera Philippea Clementa još uvijek nemaju niti jednu pobjedu na svom travnjaku ove sezone.

Momčad iz Kneževine je povela u 11. minuti golom Alfonsa Maripana, no 12 minuta kasnije izjednačio je Florian Tardieu iz kaznenog udarca.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada je Maripan zaradio isključenje, a tri minute kasnije gosti su poveli preko Wilsona Odoberta. Mama Balde je u 49. zabio za 3-1, Youssouf Fofana je smanjio u 63. minuti, no sve dvojbe oko pitanje pobjednika razriješio je Yoann Salmier zabivši u 78. minuti za 4-2.

Na ljestvici vode PSG, Lens i Marseille sa po 13 bodova.

REZULTATI:
Monaco - Troyes       2-4 (Maripan 10, Fofana 63 / Tardieu 22-11m, Odobert 45+3, Mama Balde 48, Salmier 78)
Angers - Reims        2-4 (Boufal 59-11m, Hunou 67 / Munetsi 23, Ito 45, Balogun 70-11m, Flips 90)
Montpellier - Ajaccio 2-0 (Nordin 28, Wahi 77)
Lyon - Auxerre        2-1 (Tete 29, Toko-Ekambi 72 / Autret 80)
Strasbourg - Nantes   1-1 (Diallo 28 / Mohamed 85)
Lille - Nica          1-2 (Bamba 19 / Delort 22-11m, Pepe 29-11m)
Marseille - Clermont  1-0 (Gueye 49)
Lens - Lorient        5-2 ( Sotoca 24, 77, Said 28, Samed 57, Openda 86 / Moffi 41, 50)
Rennes - Brest        3-1 (Rodon 53, Terrier 89, Doué 90+1 / Honorat 57)
Toulouse - PSG        0-3 (Neymar 37, Mbappe 50, Juan Bernat 90)